Wiadomości z Bytomia

Bytom: Fotopułapka nowym sposobem na śmiecących

  • Dodano: 2019-08-22 08:00, aktualizacja: 2019-08-22 11:10

Jakie było zaskoczenie kierowcy osobówki, kiedy w trakcie wysypywania poremontowych odpadów w niedozwolonym miejscu, spotkał patrol Straży Miejskiej. To już kolejna udana interwencja funkcjonariuszy w walce z nielegalnym pozbywaniem się odpadów. 

Kierowca samochodu nie spodziewał się natychmiastowej akcji bytomskich strażników, którzy zatrzymali go na gorącym uczynku. Sprawca nie wiedział, że miejsce, w którym chciał porzucić, a następnie spalić śmieci, wyposażone jest w fotopułapkę. W trakcie kontroli patrolu, który na miejsce zdarzenia przybył tuż po otrzymaniu informacji od dyżurnego, sprawca został ukarany mandatami za zaśmiecenie terenu oraz niedostosowanie się do przepisów drogowych zakazujących ruchu w tym rejonie. 

Oprócz dotkliwego mandatu, sprawca otrzymał nakaz posprzątania swoich śmieci oraz przekazane ich firmie, która zajmuje się utylizacją tego typu odpadów. Przypomnijmy, że jakiś czas temu, w tym samy miejscu, na terenach poprzemysłowych w Karbiu, dzięki obrazowi z monitoringu, udało się zatrzymać ciężarówkę z 18-tonowym materiałem ropopochodnym. 

Jak zaznaczają funkcjonariusze Straży Miejskiej, kamery typu „las”, są nieocenioną pomocą w walce z procederem wysypywania śmieci. Umieszczane w różnych lokalizacjach fotopułapki, mają być przestrogą dla tych, którzy zechcą pozbyć się odpadów niezgodnie z prawem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również