Wiadomości z Bytomia

Bytom: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić od razu - kartą lub BLIK-iem

  • Dodano: 2023-03-30 11:00

Dostałeś mandat, za który chcesz zapłacić od razu? To żaden problem. Bytomska policja przypomina, że każdy patrol ruchu drogowego w Bytomiu wyposażony jest w terminal płatniczy. Dzięki temu za mandat można zapłacić kartą.

W dzisiejszych czasach płatności bezgotówkowe przy użyciu karty to już codzienność. Ponieważ niemal każdy z nas posiada konto z kartą płatniczą, radiowozy drogówki w Bytomiu, tak jak i w całym kraju są wyposażone w mobilne terminale płatnicze.

Zapłać za mandat od razu, każdy patrol ruchu drogowego ma terminal

Urządzenia pozwalają na bezgotówkowe uiszczanie grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą. Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców. Cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym od płatności za zakupy w sklepie.

Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala. Kierujący o możliwości skorzystania z tej formy zapłaty wypowiadają się przychylnie, zgodnie twierdząc, że obecnie większość opłat za rachunki i zakupy robią w formie bezgotówkowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również