Wiadomości z Bytomia

Bytom: Arboretum otwarte dla uczniów i przedszkolaków

  • Dodano: 2023-05-23 09:30

Roślina, która zjada małe owady? Rosnące w tropikach bananowce, ananasy i cytrusy? Te i wiele innych okazów rośnie w miniarboretum urządzonym na terenie bazy socjalno-technicznej Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, które mogą już odwiedzać dzieci przedszkolne oraz uczniowie.

Miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej 1a, położone jest na skraju Parku Miejskiego. To właśnie w tym miejscu w latach powojennych aż do drugiej połowy lat 80-tych miał swoją siedzibę Zakład Zieleni Miejskiej.

Na ponad 2000 mkw. znajduje się kilkaset gatunków roślin, a ponad połowa z nich to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych.

Bytomskie arboretum otwarte dla uczniów i przedszkolaków

Na terenie miniarboretum rośnie m.in. kasztanowiec jadalny, bawełna, judaszowiec, cypryśnik błotny i wiele odmian hortensji, kaliny oraz dereni. Znajdziemy tam także wiele odmian kaktusów. Oprócz ścieżki dydaktycznej, w centralnej części ogrodu powstała oranżeria, w której można podziwiać okazy roślin i egzotycznych ptaków i gadów.

Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum mogą to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 13.00 po wcześniejszym umówieniu.

Zgłoszeń można dokonywać mailowo na adres: dzb@mzdim.bytom.pl lub pod numerem telefonu: 32 420 77 80. Wstęp kosztuje złotówkę od osoby.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również