Wiadomości z Bytomia

Bytom: Arboretum otwarte dla uczniów i przedszkolaków

  • Dodano: 2023-05-23 09:30

Roślina, która zjada małe owady? Rosnące w tropikach bananowce, ananasy i cytrusy? Te i wiele innych okazów rośnie w miniarboretum urządzonym na terenie bazy socjalno-technicznej Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, które mogą już odwiedzać dzieci przedszkolne oraz uczniowie.

Miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej 1a, położone jest na skraju Parku Miejskiego. To właśnie w tym miejscu w latach powojennych aż do drugiej połowy lat 80-tych miał swoją siedzibę Zakład Zieleni Miejskiej.

Na ponad 2000 mkw. znajduje się kilkaset gatunków roślin, a ponad połowa z nich to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych.

Bytomskie arboretum otwarte dla uczniów i przedszkolaków

Na terenie miniarboretum rośnie m.in. kasztanowiec jadalny, bawełna, judaszowiec, cypryśnik błotny i wiele odmian hortensji, kaliny oraz dereni. Znajdziemy tam także wiele odmian kaktusów. Oprócz ścieżki dydaktycznej, w centralnej części ogrodu powstała oranżeria, w której można podziwiać okazy roślin i egzotycznych ptaków i gadów.

Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum mogą to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 13.00 po wcześniejszym umówieniu.

Zgłoszeń można dokonywać mailowo na adres: dzb@mzdim.bytom.pl lub pod numerem telefonu: 32 420 77 80. Wstęp kosztuje złotówkę od osoby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również