Wiadomości z Bytomia

Budżet Bytomia większy o ponad 16,5 mln złotych. To środki na dodatek węglowy

  • Dodano: 2022-10-19 11:00

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Bytomia zwiększono dochody budżetu miasta o kwotę ponad 16,5 mln złotych. To środki przeznaczone na wypłatę kolejnych dodatków węglowych dla bytomian.

Jeszcze w tym tygodniu Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu wypłaci kolejne dodatki węglowe dla 2495 bytomian na łączną kwotę 7 mln 485 tys. złotych. W przyjętej podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej 18 października uchwale plan dochodów budżetu miasta zwiększono o kwotę 16 mln 585 tys. 200 złotych, która przeznaczona zostanie na wypłatę dodatków węglowych do końca 2022 roku.

Codziennie wpływają kolejne wnioski o wypłatę dodatku węglowego, które są weryfikowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Łącznie wpłynęło na 17 października 10 274 wniosków, z czego 9075 pozytywnie zweryfikowaliśmy - wyjaśnia Magdalena Moskwa, zastępca dyrektora ds. zabezpieczenia społecznego w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Zmiana w uchwale budżetowej była konieczna. Wymagają tego przepisy

Podstawą do ponoszenia wydatków przez gminę jest jej budżet i plan jego realizacji. Wypłata dodatku węglowego nie była zaplanowana, dlatego konieczna była zmiana w budżecie.

Podjęta 18 października uchwała zwiększyła o kwotę ponad 16,5 mln zł planu dochodów w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na finansowanie zadań wynikających z Ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 roku o dodatku węglowym (zgodnie ze złożonym do Wojewody Śląskiego wnioskiem o przyznanie środków finansowych oraz na podstawie bieżącej analizy zapotrzebowania wynikającego z wniosków o wypłatę dodatku węglowego wpływających do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również