Wiadomości z Bytomia

Budynek klubowy Szombierek Bytom przejdzie modernizację

  • Dodano: 2020-05-11 07:15, aktualizacja: 2020-05-11 07:42

Ocieplenie budynku i stropodachu, wymiana okien i drzwi oraz instalacji centralnego ogrzewania w budynku, a także remont schodów wejściowych i wykończenie ścian zewnętrznych tynkiem w kolorze zielonym i szarym. To najważniejsze roboty budowlane, jakie zaplanowano w związku z termomodernizacją budynku klubowego Szombierek Bytom.

Dzięki pozyskanym przez gminę Bytom środkom z Unii Europejskiej (661 432 zł) i Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii (287 427 zł), budynek socjalno-administracyjny przy stadionie miejskim (ul. Frycza-Modrzewskiego )jeszcze w tym roku przejdzie gruntowną modernizację.

Przetarg ogłoszony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu na wykonanie prac związanych z termomodernizacją obiektu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło aż 25 ofert, z których wybrany zostanie wkrótce wykonawca robót. Zgodnie z umową będzie on miał czas na wykonanie wszystkich prac do połowy listopada 2020 roku.

Zakres inwestycji związanej z termomodernizacją budynku socjalno-administracyjnego obejmuje między innymi: wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, remont podestów i schodów wejściowych, wymianę drzwi i okien w budynku, a także pokrycie elewacji zewnętrznej budynku tynkiem cienkowarstwowym w kolorze zielono-szarym.

Warto podkreślić, że Ośrodek Sportu i Rekreacji na realizację inwestycji przeznaczył prawie 950 tys. zł, jednak ostateczna kwota będzie znana dopiero po wyłonieniu wykonawcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również