Wiadomości z Bytomia

Budynek klubowy Szombierek Bytom przejdzie modernizację

  • Dodano: 2020-05-11 07:15, aktualizacja: 2020-05-11 07:42

Ocieplenie budynku i stropodachu, wymiana okien i drzwi oraz instalacji centralnego ogrzewania w budynku, a także remont schodów wejściowych i wykończenie ścian zewnętrznych tynkiem w kolorze zielonym i szarym. To najważniejsze roboty budowlane, jakie zaplanowano w związku z termomodernizacją budynku klubowego Szombierek Bytom.

Dzięki pozyskanym przez gminę Bytom środkom z Unii Europejskiej (661 432 zł) i Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii (287 427 zł), budynek socjalno-administracyjny przy stadionie miejskim (ul. Frycza-Modrzewskiego )jeszcze w tym roku przejdzie gruntowną modernizację.

Przetarg ogłoszony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu na wykonanie prac związanych z termomodernizacją obiektu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło aż 25 ofert, z których wybrany zostanie wkrótce wykonawca robót. Zgodnie z umową będzie on miał czas na wykonanie wszystkich prac do połowy listopada 2020 roku.

Zakres inwestycji związanej z termomodernizacją budynku socjalno-administracyjnego obejmuje między innymi: wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, remont podestów i schodów wejściowych, wymianę drzwi i okien w budynku, a także pokrycie elewacji zewnętrznej budynku tynkiem cienkowarstwowym w kolorze zielono-szarym.

Warto podkreślić, że Ośrodek Sportu i Rekreacji na realizację inwestycji przeznaczył prawie 950 tys. zł, jednak ostateczna kwota będzie znana dopiero po wyłonieniu wykonawcy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.