Wiadomości z Bytomia

BS Polonia Bytom zdobyła srebrny medal w hokeju na rolkach

  • Dodano: 2024-07-02 11:15

W weekend w Krynicy-Zdroju odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach. Drużyna BS Polonia Bytom wywalczyła srebrny medal. W niebiesko-czerwonycg barwach zagrali m.in. Sebastian Owczarek, Bartłomiej Stępień oraz reprezentant Polski w hokeju na lodzie Paweł Zygmunt.

Zacięta rywalizacja

Od 28 do 30 czerwca w Krynicy-Zdroju najlepsze polskie drużyny w hokeju na rolkach walczyły o medale. W rozgrywkach grupowych bytomianie najpierw przegrali z Łączy Nas Hokej Team 4:5, pokonali HC Pantery 8:5 oraz Luce Bielsko-Biała 12:5. W półfinale niebiesko-czerwoni wygrali z Łączy Nas Hokej Team 7:3, a w finale po bardzo zaciętym spotkaniu przegrali z HC Pantery 3:5. W decydującej rozgrywce bramki dla bytomian zdobyli Artur Wieczorek, Paweł Zygmunt i Sebastian Kłaczyński.

Skład zespołu

W turnieju w bytomskim zespole zagrali m.in. Paweł Zygmunt, reprezentant Polski, który w maju występował w mistrzostwach świata elity w Ostrawie, a na co dzień gra w lidze czeskiej hokeja na lodzie; były hokeista Polonii Sebastian Owczarek, który obecnie jest analitykiem wideo seniorskiej kadry; Bartłomiej Stępień, szkolący młode drużyny w Polonii, trener Kadry Narodowej U16.

Skład Polonii w meczu finałowym: Jaworski Tobiasz - Wąsiński Karol, Stępień Jan, Bajon Paweł, Zygmunt Paweł, Proczek Michał, Stępień Bartłomiej, Dybaś Łukasz, Kiełbicki Szymon, Owczarek Sebastian, Kłaczyński Sebastian, Wieczorek Artur, Zając Michał, Kociszewski Mikołaj, Wieczorek Grzegorz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również