Wiadomości z Bytomia

Będą ograniczenia w dostawie ciepła w wyniku awarii w elektrociepłowni Fortum

  • Dodano: 2021-02-10 06:30, aktualizacja: 2021-02-09 16:59

W poniedziałek po godz. 17.30 Urząd Miasta otrzymał informację od firmy Fortum - jednego z dostawców ciepła dla Bytomia - że doszło do poważnej awarii nowego kotła w elektrociepłowni w Zabrzu.

W związku z tym wystąpią ograniczenia dostaw ciepła do 30 tys. mieszkań na terenie Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka.

Zakłócenia najprawdopodobniej potrwają do piątku do godzin wieczornych

Awarii uległa podstawowa jednostka wytwórcza Elektrociepłowni w Zabrzu - blok ciepłowniczy z kotłem fluidalnym.

- Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem, który określi przewidywany czas naprawy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy - mówi Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Awaria nie oznacza, że kaloryfery w mieszkaniach w Bytomiu będą zimne, tylko chłodniejsze. Ciepło będzie dostarczane bez przerwy - dostarczanie ciepła na poziomie 60 procent zamówionej mocy będzie możliwe dzięki pracy elektrociepłowni Miechowice. Kluczowe jednostki - żłobki, przedszkola, szpitale, domy pomocy społecznej, noclegownia - mają zapewnione dostawy ciepła z nieznacznym spadkiem.

Mieszkańcy Os. Ziętka i Stroszka w Bytomiu nie odczują żadnej zmiany ponieważ ta część miasta jest ogrzewana z innego źródła - przez Ciepłownię Radzionków.

W poniedziałek w godzinach wieczornych Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu przeprowadziło optymalizację pracy 650 węzłów ciepłowniczych, dzięki czemu możliwe jest dostarczenie ciepła do kluczowych jednostek i mieszkań na rzecz ograniczenia dostaw ciepła w niektórych instytucjach (między innymi w nieczynnych szkołach średnich czy też urzędach).

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zwołał posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego, w którym wzięły udział wszystkie służby miejskie i przedstawiciel Fortum Polska, właściciela elektrociepłowni w Zabrzu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.