Wiadomości z Bytomia

BeCeKobus rusza w trasę

  • Dodano: 2015-08-20 08:15, aktualizacja: 2015-08-19 11:40

Już po raz siódmy na bytomskie ulice wyjedzie autobus, którzy zabierze najmłodszych pasażerów w podróż do krainy, gdzie nie ma nudy, a jest radość obcowania ze sztuką. Projekt BeCeKobus startuje w niedzielę, 23 sierpnia.


Po londyńskim piętrusie, żółtym autobusie szkolnym rodem z USA czy PRL-owskim „ogórku”, przyszedł czas na wyprodukowaną w Sanoku Solinę. Niezwykły autobus, gdzie na dzieci czekać będzie szereg warsztatów artystycznych i edukacyjnych, odwiedzi Śródmieście, Stolarzowice, Szombierki, Osiedle Ziętka, Miechowice i Rozbark.


Tegoroczną trasę BeCeKobusa otworzą warsztaty kuglarskie pod nazwą „Najzabawniejszy cyrk świata”, które poprowadzą aktorzy i żonglerzy z Imagio Art. Studio. Pod ich okiem najmłodsi, którzy przyjdą w niedzielę, 23 sierpnia między 11.00 a 14.00 w okolice muszli koncertowej, będą mogli spróbować swoich sił w chodzeniu po linie, sztuce żonglerki, cyrkowego tańca czy klaunady.

Tego dnia nie zabraknie też warsztatów tworzenia latawców, które poprowadzą animatorzy ze Stowarzyszenia Kuklok. Te odlotowe zajęcia zaplanowano między 15.00 a 18.00 w CH Plejada przy Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

W kolejnych dniach dla młodych artystów przygotowano warsztaty rękodzieła, warsztaty edukacyjne i plastyczne. Uczestnicy warsztatów, oprócz rozwijania swoich umiejętności, rozbudzenia świata wyobraźni, mają także możliwość nawiązać znajomości z rówieśnikami mieszkającymi w innych częściach Bytomia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale na zajęcia trzeba się wcześniej zapisać dzwoniąc pod nr tel.: 32 389 31 09 w. 100.

Więcej informacji na: www.becek.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.