Wiadomości z Bytomia

Artyści kontra TVN24. W Bytomiu odbył się hokejowy charytatywny mecz

  • Dodano: 2021-09-27 06:30, aktualizacja: 2021-09-26 20:43

W sobotę, 25 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów komplet widzów obserwował mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24.

Kibice oglądali piękne bramki, zaskakujące zagrania i wiele zabawnych scen. Cel meczu był szczytny. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie młodego bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego.

Jazda bez trzymanki

W meczach Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich wszystko jest możliwe. W pierwszej tercji sędzia prowadzący spotkanie, Jacek Chadziński... sfaulował jednego z zawodników. Nikogo nie zaskoczyło także to, że na prezentację satyryk Adam Grzanka wyszedł w masce jak z filmu „Mad Max”, a na ławkę kar powędrował Maciej Maleńczuk. Dla charyzmatycznego wokalisty był to debiut w Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. - Przed spotkaniem miałem około dwadzieścia indywidualnych treningów. Jazdę na łyżwach mam opanowaną, ale muszę lepiej posługiwać się kijem hokejowym. Kontuzji nie doznałem i mam nadzieję, że otrzymam jeszcze powołanie - śmiał się Maciej Maleńczuk.

W HRAP po raz pierwszy zagrał również prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który był w przeszłości prezesem hokejowej Polonii Bytom. - Na łyżwach jeżdżę od dziecka, ale gra w hokeja na lodzie wymaga większego wysiłku. Starałem się nie odstawać. Miałem już przyjemność wystąpić w podobnym meczu, ale było to dekadę temu, wtedy zagrałem w drużynie samorządowców przeciwko zespołowi złożonemu z gwiazd sportu. Dziękuję kibicom, że tak licznie przybyli i wsparli Łukasza Wysockiego, bytomskiego dżudokę - podkreślał prezydent Mariusz Wołosz. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie młodego bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. Medalista mistrzostw Polski młodzików i juniorów w wyniku nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym.

Trzy role Kałamagi

Kabareciarz Mariusz Kałamaga wystąpił w trzech rolach, jako napastnik, bramkarz oraz konferansjer. Po udanych interwencjach w bramce Kałamaga między innymi zaprezentował wesoły taniec radości. Pod wrażeniem jego gry był Mariusz Czerkawski.

- Wielkie brawa dla Kałamagi. To odważny chłopak, bo stanął w bramce, chociaż nie miał na sobie rynsztunku bramkarza i wcale się nie bał. Chciałbym także pochwalić Macieja Maleńczuka, który ma instynkt strzelecki - mówił Czerkawski, który popisywał się sztuczkami: podbijał krążek na łopatce kija, trafiał w okienko bramki, jak również śmigał po lodzie jak sprinter. - Uwielbiam takie mecze, kiedy wychodzę na lód, czuję się wiele lat młodszy - dodawał pierwszy Polak w NHL.

Na lodowisku w Bytomiu była także meksykańska fala, sfingowana bójka między aktorem Bogdanem Kalusem a sędziami, jak również „starcie” między generałem Romanem Polko a Sewerynem Gryglem, producentem telewizyjnym TVN24. Pod dużym wrażeniem lodowiska w Bytomiu był Wojciech Zawioła, dziennikarz sportowy TVN.

- Z dawnej hali przy Pułaskiego robiłem relacje z meczów Polonii Bytom dla Radia Katowice. Stary obiekt był okropny, a nowy wygląda fantastycznie! Atmosfera podczas meczu była niesamowita. Kibice bardzo mocno nas wspierali - zaznaczał Zawioła. Inny popularny dziennikarz i prezenter TVN Robert Kantereit na lodzie czuł się tak swobodnie jak przed kamerą. W pierwszej tercji jak zawodowy hokeista wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Po końcowej syrenie kibice wrzucili na taflę setki maskotek. Organizatorzy przekażą maskotki do oddziałów pediatrycznych w Bytomiu i Gliwicach.

Gospodarzem wydarzenia było Miasto Bytom oraz KH Polonia Bytom, a partnerami Fundacja Petralana i Polski Hokej. Sponsorami byli MMG i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland. 

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich - Drużyna TVN24 7:7

HRAP: Rajski - Kieca, Lebuda, Demczuk, Bogdan Kalus, Wołosz - Grzanka, Siudek, Gabrek, Maleńczuk, Czerkawski - Kałamaga, Łapot, Tupaczewski, Polko - Zygmunt, Skóra, Dewera, Tomanek, M. Jobczyk. Trenerzy: Wiesław Jobczyk, Chrząstek, kierownik: Katarzyna Kalus. Kierownik techniczny: Bronisław Smoleń.

DRUŻYNA TVN24: Lipiński - Zalewska, Pytel, Kudliński, Popowski, Kanteriet - Zawioła, Wesołowski, Grygiel, Pyzel, Balcerzyk - Cieśla, Łapiński, Fuszara, Michał Bartnicki, Krzysztof Bartnicki - Leszyński, Studzienny, Parulski, Szepiatowski, Berenda. Trenerzy: Studzienny, Jończyk

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również