Wiadomości z Bytomia

Aplikuj po środki! Ruszyła 4. edycja bytomskiego regrantingu - lokalne działania

  • Dodano: 2023-02-08 11:15

Chcesz coś zmienić w najbliższej okolicy? A może wspólnie z sąsiadami zorganizować piknik? Ruszył nabór wniosków na mikrodotacje - lokalne działania.

Zgłaszane projekty dzielą się na dwa rodzaje działań:

  • społeczne (np. aktywizujące wydarzenia lokalne, integracyjne spotkania sąsiedzkie)
  • inwestycyjne (m.in. mała architektura, drobne remonty, materiały do niewielkich prac remontowych, urządzanie zieleni, podwórek).

Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2,5 tysiąca złotych, natomiast na działania inwestycyjne można przeznaczyć do 5 tysięcy złotych. Żeby złożyć wniosek w regrantingu nie trzeba mieć finansowego wkładu własnego. Projekty zgodnie z założeniami, muszą dziać się na terenie rewitalizowanym.

W tym roku obszar ten został powiększony także o tereny niezamieszkałe (tu można sprawdzić, o których terenach mowa - LINK).

Kto może aplikować o dotacje

W lokalnych działaniach, czyli konkursie regrantingowym, udział wziąć mogą organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne, czyli nie mniej niż trzy osoby pełnoletnie mieszkające na terenie Bytomia. Grupa nieformalna musi jednak posiadać swojego patrona, czyli organizację pozarządową z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu. Jedna organizacja pozarządowa może złożyć maksymalnie 5 wniosków, a grupa nieformalna jeden.

Spiesz się z wnioskiem

Wnioski w pierwszym naborze będzie można składać do 27 lutego. Jeśli pula środków, czyli 80 tysięcy zł nie zostanie rozdysponowana, o mikrodotację będzie można starać się również w drugim naborze. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ konkurs cieszy się w mieście dużą popularnością.

To już czwarta odsłona regrantingu - lokalne działania. W ubiegłym został pobity rekord złożonych wniosków, było ich aż 68, z czego 22 dostały dotację i zostały zrealizowane.

Operatorem konkursu wyłonionym w otwartym konkursie ofert jest kolektyw organizacji pozarządowych z Bytomia: Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, które prowadzą razem lokal w Bytomiu.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie lokalwbytomiu.pl/lokalne-dzialania oraz facebookowej stronie lokal w Bytomiu w specjalnie utworzonym wydarzeniu.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu pn. „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa - innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również