Wiadomości z Bytomia

Akcja Lato w Bytomiu. Zapoznaj się z programem

  • Dodano: 2023-07-10 06:30, aktualizacja: 2023-07-09 17:32

Za nami kolejny wakacyjny tydzień. Dzieci, które w tym czasie zostały w Bytomiu mogły skorzystać z oferty jaka została dla nich przygotowana na ten czas. W Muzeum Górnośląskim dzieci spędziły tę część wakacji z archeologią, a w Pałacu w Miechowicach poznały tajniki architektoniczne.

Tajniki archeologii w Muzeum Górnośląskim

Muzeum zaprosiło wszystkich lubiących odkrywać tajemnice, które skrywa przeszłość. Uczestnicy zanurzyli się w barwnym świecie potworów i niezwykłych zwierząt rodem ze średniowiecza. Odkrywali tajemnicze zwierzaki i stwory przypominające smoki i stonogi, ukryte na starych kaflach, a następnie uczestniczyli w wykopaliskach archeologicznych i warsztatach ceramicznych.

Pałac w Miechowicach przygotował dla swoich małych gości archi-przygody, czyli warsztaty architektoniczne. Na spotkaniu podejmowane były tematy związane z postrzeganiem otoczenia, skalą i proporcjami, kolorem i światłem, materiałami i ich właściwościami, rodzajami konstrukcji, makietami i rysunkami architektonicznymi. Omawiany był też ład przestrzenny oraz wpływ każdego człowieka na niego.

Warsztaty architektoniczne w Pałacu

W kolejnym tygodniu przygotowano również inne atrakcje organizowane przez bytomskie placówki, kluby sportowe oraz inne instytucje w naszym mieście. Na Rynku zaprezentowany zostanie "Najgorszy człowiek na świecie" w ramach BCKina plenerowego. Na warsztatach w Muzeum Górnośląskim uczestnicy pomalują sobie zabawkę. Będą warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Pałacu w Miechowicach. Można skorzystać z otwartych obiektów sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W przyszły weekend w scenerii Parku Kachla w okolicach Stawu Północnego na najmłodszych bytomian będzie czekał koncert gordonowski „Maluchy w krainie dźwięku” w ramach cyklu Parkobajtle. Dla starszych w ramach Parkogrania Olga Szmidt zaprezentuje koncert „Życie to jedyny koncert, którego nie da się powtórzyć”.

UM Bytom zaprasza także do odwiedzenia Opery Śląskiej, Młodzieżowych Domów Kultury, na urozmaicone wydarzenia organizowane w Pałacu w Miechowicach oraz zajęcia przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz do skorzystania z oferty letnich pociągów turystycznych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: link do Akcji Lato.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również