Wiadomości z Bytomia

8 poszukiwanych zatrzymanych w ciągu 1 dnia!

  • Dodano: 2023-12-28 12:00

Policjanci z Bytomia codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Tylko wczoraj mundurowi zatrzymali aż 8 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są osoby poszukiwane listami gończymi i nakazami doprowadzenia do aresztów śledczych czy zakładów karnych. Wszyscy zatrzymani Nowy Rok przywitają za kratkami.

Nowy Rok przywitają za kratkami

Policjanci w ramach swoich codziennych zadań wykonują czynności operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe między innymi w celu poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości. Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których są prowadzone poszukiwania. Wielu z poszukiwanych często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych. Powody są różne, kara więzienia, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Pomimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji.

Tylko wczoraj mundurowi zatrzymali aż 8 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymani to mieszkańcy Bytomia i jeden mieszkaniec Tarnowskich Gór, w wieku od 22 do 49 lat. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn poszukiwano na podstawie listów gończych, pozostałe osoby były poszukiwane przez sądy na podstawie nakazów doprowadzenia do aresztów śledczych i zakładów karnych. Teraz wszyscy Nowy Rok przywitają za kratkami.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również