Wiadomości z Bytomia

59-letni rowerzysta jechał na DK88. Był pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2022-07-07 06:30, aktualizacja: 2022-07-06 21:36

0,32 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez zabrzańskich policjantów rowerzysta, który postanowił przejechać się rowerem po zabrzańskim odcinku drogi krajowej numer 88. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł, a w stanie po użyciu alkoholu mandatem w wysokości 1000 zł.

Mieszkaniec Bytomia z 0,32 promila alkoholu

W miniony poniedziałek policjanci zabrzańskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano ośmiu kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, kierowali pojazdami. Ponadto zatrzymano kierującego, który zignorowała sądowy zakaz powadzenia pojazdów.

Najbardziej zaskakującym widokiem dla pracujących policjantów był 59-letni rowerzysta, mieszkaniec Bytomia, który jechał zabrzańskim odcinkiem drogi krajowej nr 88. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,32 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykończenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kamil z parku

    Gratulacje dla Policji!!!! Właśnie mija rok jak nie złapaliście Jacka Wieczorka. Brawo wy! Nadajecie się tylko do cieciowania w galeriach handlowych i lania pałą tych bez maseczek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również