Wiadomości z Bytomia

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

  • Dodano: 2018-07-12 10:15

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Termomodernizacja hal sportowych to z pewnością świetna wiadomość dla młodych sportowców. Remont obiektów poprawi nie tylko ich standard, ale przede wszystkim komfort trenujących tam dzieci i młodzieży – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Cieszę się również, że miasto pozyskało kolejne środki zewnętrzne, które umożliwią nam przeprowadzenie tej ważnej inwestycji sportowej – dodaje prezydent Bartyla.

W hali przy ul. Kosynierów 15 w Bytomiu – Szombierkach przeprowadzona zostanie kompleksowa termomodernizacja obiektu. W ramach prac, jakie zostaną zrealizowane zaplanowano: ocieplenie i izolację ścian hali, wymianę i ocieplenie dachu, wymianę drzwi, okien zewnętrznych i instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych oraz zainstalowanie 10 kolektorów słonecznych. Przypomnijmy, że hala przy ul. Kosynierów służy przede wszystkim koszykarzom, ale rozgrywane są tam również mecze piłki nożnej halowej.

Z kolei w hali przy ul. Strzelców Bytomskich 131 na Stroszku termomodernizacja obiektu obejmie wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie dachu nad halą oraz przybudówkami, wymianę drzwi i okien zewnętrznych, a także ocieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych.

Hala na Stroszku wykorzystywana jest przez sekcje Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego, w tym między innymi: piłkę ręczną, piłkę nożną, hokej na lodzie oraz boks. W obiekcie rozgrywane są również mecze, turnieje i zawody sportowe, w których uczestniczą młodzieżowe drużyny z Bytomia i regionu śląskiego.

Warto dodać, że koszt termomodernizacji hal wyniesie blisko 3,2 mln zł /do 1,5 mln hala przy ul. Kosynierów oraz do 1,7 mln zł hala przy ul. Strzelców Bytomskich/, a na obydwie inwestycje zostaną wkrótce podpisane umowy o dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę ponad 2,7 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.