Wiadomości z Bytomia

30 tys. na rehabilitację Kuby. Podsumowanie meczu charytatywnego Artyści kontra TVN24

  • Dodano: 2022-10-14 06:00, aktualizacja: 2022-10-13 21:21

Wrześniowy mecz charytatywny Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24 na bytomskim lodowisku przeszedł do historii.

Pozostały po nim sportowe emocje, oraz dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek, który realnie wesprze Kubę Goniwiechę w nierównej walce z chorobą Niemanna-Picka, zwaną dziecięcym Alzheimerem. W czwartek 13 października, 10-letni bytomianin otrzymał czek o wartości 30 tys. zł. Dzięki temu wsparciu będzie mógł kontynuować leczenie i rehabilitację.

Gole, akcje i zabawa

W poprzednim miesiącu, 24 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu komplet widzów obserwował mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną TVN24. Kibice zobaczyli widowiskowe gole, efektowne akcje i sporo zabawnych sytuacji. Na tafli zagrali m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, wokalistka Ewelina Lisowska, generał Roman Polko, aktorka Julia Wróblewska, satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot, prezenter telewizyjny Robert Kantereit, dziennikarze - Arleta Zalewska, Wojciech Zawioła, Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek.

Gorący doping i komplet publiczności

- To była świetna promocja naszego miasta. Goście podkreślali, że na bytomskim, nowoczesnym lodowisku czuli się znakomicie, bo tutaj, podobnie jak przed rokiem, byli gorąco dopingowani a spotkanie znowu obserwował komplet publiczności. Widzowie w całej Polsce zobaczyli na antenie TVN i TVN24, że w Bytomiu mamy obiekt o bardzo wysokim standardzie i pozytywnie zakręconych kibiców. Najważniejsze jednak, że wszyscy wsparliśmy szczytny cel, czyli zbiórkę na rzecz dziesięcioletniego Kuby - zaznaczał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Pomagając młodemu bytomianinowi

Do wejścia na mecz uprawniały bilety cegiełki. Dochód ze spotkania został przekazany na na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem. W czwartek na lodowisku w Bytomiu przedstawiciel Fundacji PETRALANA wraz z Mariuszem Gabrkiem, prezesem Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, wręczyli Kubie, beneficjentowi hokejowego meczu oraz jego rodzicom czek w wysokości 30 tys. zł.

- Zebraliśmy o 10 tys. zł więcej, porównując z poprzednim rokiem, kiedy podczas meczu charytatywnego zbieraliśmy pieniądze na leczenie bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. Celem meczu było również podniesienie społecznej świadomości istnienia choroby określanej mianem dziecięcego Alzheimera - zaznacza Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA, której podopiecznym jest Kuba Goniwiecha. - Dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w mecz i wsparły zbiórkę. Kuba regularnie przechodzi rehabilitację, która sporo kosztuje - mówiła Anita Goniwiecha, mama Kuby.

Pluszaki dla Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie

Po wrześniowym charytatywnym meczu widzowie, którzy przynieśli ze sobą maskotki, wrzucili pluszaki na taflę.

- Na bytomian zawsze możemy liczyć, bo podobnie jak przed rokiem, przynieśli setki maskotek. Po meczu zebraliśmy jedenaście worków pluszaków, które następnie zostały wyprane oraz przewiezione do Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekującej się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju - mówił Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki. - Część maskotek trafiła już do polskich i ukraińskich sierot, pozostałe zostaną przewiezione do dzieci, które mieszkają w Kijowie - dodaje Mariusz Gabrek, prezes Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Organizatorami meczu były miasto Bytom i Bytomski Sport Polonia Bytom. Sponsorami Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i Koksownia Bytom. Partnerem Fundacja Petralana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również