Zmiana w Radzie Miejskiej w Bytomiu. Andrzej Wężyk nowym przewodniczącym
Michał Staniszewski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej. Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Bytomiu został wybrany Andrzej Wężyk.
– Obowiązki służbowe nie pozwalają mi na dalsze łączenie pracy zawodowej z pracą na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej. A Rada Miejska potrzebuje przewodniczącego na cały etat. Dlatego składam rezygnację z funkcji przewodniczącego. Z Radą Miejską się jednak nie żegnam – będę dalej aktywnie działał na rzecz Bytomian jako radny. Dziękuję za współpracę wszystkim radnym, pracownikom Kancelarii Rady Miejskiej i mieszkańcom – powiedział Michał Staniszewski.
Andrzej Wężyk został wybrany podczas tajnego głosowania
Podczas sesji Rady Miejskiej w poniedziałek 22 czerwca podczas tajnego głosowania radni wybrali nowego przewodniczącego – został nim Andrzej Wężyk. Przewodniczący Andrzej Wężyk jest doświadczonym radnym – w Radzie Miejskiej pracuje od 2006 roku. W poprzednich latach pełnił już funkcje wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Rady Miejskiej.
Rada Miejska wybrała też nową wiceprzewodniczącą – została nią Izabela Kozak z klubu radnych Bytomska Siła Miasta.
















Dodaj komentarz