Wszystkich Świętych 2022: Policjanci oddali hołd poległemu na służbie koledze

Czas czytania: 1 min.

W dniu Wszystkich Świętych policjanci z garnizonu bytomskiego jak co roku uczcili pamięć poległego stróża prawa. Starszy sierżant Marek Sienicki zginął podczas służby 30 lat temu.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski zapalił znicz na grobie tragicznie zmarłego policjanta. Mundurowi wystawili też wartę honorową.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski z okazji dnia Wszystkich Świętych w imieniu policjantów garnizonu bytomskiego uczcił pamięć i zapalił znicz na grobie poległego na służbie starszego sierżanta Marka Sienickiego.

Bytomscy policjanci uczcili pamięć st. sierż. Marka Sienickiego

Tragiczne zdarzenia rozgrywały się w centrum Bytomia 30 lat temu, kiedy to sierżant został śmiertelnie postrzelony. Jednak pomimo upływu czasu pamiętamy o naszym koledze, pierwszym policjancie na Śląsku, który wypełnił słowa przysięgi ”…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”.

Przy grobie obecny był również ojciec Marka, pan Józef Sienicki wraz z rodziną. Mundurowi z bytomskiej komendy wystawili na cmentarzu w Tarnowskich Górach wartę honorową.

Tagi:

Policja
Autor / Źródło
Joanna Zegarlicka / KMP Bytom

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe