Odeszła kolejna legenda Szombierek Bytom

Czas czytania: 1 min.

Był przez większość kariery związany z Szombierkami Bytom, grając z popularnymi „Zielonymi” w I lidze /Ekstraklasie/, zaś po zakończeniu kariery wieloletnim kierownikiem pierwszej drużyny. W ubiegłym tygodniu zmarła kolejna legenda Szombierek – Stanisław Grzywaczewski.

W latach 1966 – 1969 Grzywaczewski był czołowym zawodnikiem GKS-u Wawel Wirek, następnie przez lata reprezentował GKS Szombierki Bytom w I lidze (obecna Ekstraklasa). W jego barwach rozegrał ponad 400 spotkań mistrzowskich, pucharowych oraz w europejskich pucharach. Grał również w GKS Katowice, BKS Stal Bielsko – Biała oraz GKS Urania Ruda Śląska. W samej ekstraklasie rozegrał 261 spotkań zdobywając 40 bramek.

Po zakończeniu kariery Stanisław Grzywaczewski został asystentem trenera GKS Szombierki Bytom i wieloletnim kierownikiem pierwszej drużyny. Był też trenerem zespołów młodzieżowych GKS Grunwald Ruda Śląska.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Szombierki Bytom

Tagi:

smierć
Autor / Źródło
Justyna Romanczyk / UM Bytom

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe