Katalog firm dodaj firmę

Muzeum Górnośląskie

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo Muzeum Górnośląskie

Adres i telefon

ul. Pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom
Godziny otwarcia: nieczynne
 • Poniedziałek: nieczynne
 • Wtorek: 9:00-15:00
 • Środa: 10:00-18:00
 • Czwartek: 10:00-18:00
 • Piątek: 9:00-15:00
 • Sobota: 12:00-18:00
 • Niedziela: 12:00-18:00

Oferta

Muzeum Górnośląskie
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu od ponad 105 lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, historyczne oraz dzieła sztuki. Początki Muzeum Górnośląskiego sięgają 1910 roku, kiedy to grupa miłośników dziejów Bytomia założyła Bytomskie Towarzystwo Historyczno-Muzealne. 
 
Dziś w Muzeum Górnośląskim funkcjonuje pięć działów merytorycznych: Dział Archeologii, Etnografii, Historii, Przyrody oraz Sztuki, a także działy pomocnicze, m.in. Edukacji i Promocji. Instytucja posiada także specjalistyczną bibliotekę, w której zgromadzono ponad 50 tysięcy woluminów.
 
Muzeum Górnośląskie realizuje program naukowy, wystawienniczy, edukacyjny oraz wydawniczy. Poza wystawami stałymi – etnograficzną, przyrodniczą i Galerią Malarstwa Polskiego – realizuje liczne ekspozycje czasowe, prowadzi programy badawcze czy interdyscyplinarne projekty edukacyjne, organizuje konferencje naukowe, projekcje filmów i wydarzenia muzyczne.
 
Zbiory prezentowane są w dwóch gmachach o wyjątkowej architekturze. Pierwszy z nich, modernistyczny budynek projektu A. Stütza i H. Hettlera, został wzniesiony w latach 1929–1930, drugi – z końca XIX wieku – był uprzednio siedzibą starostwa powiatu bytomskiego. To w nim znajdują się Sala Kolumnowa i Sala ks. G.G. Gorczyckiego – reprezentacyjna aula nazwana imieniem wybitnego bytomskiego kompozytora barokowego. 
 
Muzeum Górnośląskie to poważna, licząca się w kraju placówka muzealna o niekwestionowanym dorobku, bogatych zbiorach i autonomicznym programie.

Cennik
 
Wystawy stałe

bilet normalny: 10 zł
bilet ulgowy: 5 zł
bilet grupowy: 5 zł (> 10 osób; opiekunowie grup edukacyjnych – wstęp wolny)
bilet rodzinny: 20 zł (≥3 osób)
karta EURO 26: 5 zł

Wystawy czasowe

bilet normalny: 8 zł
bilet ulgowy: 5 zł
bilet grupowy: 5 zł (> 10 osób; opiekunowie grup edukacyjnych – wstęp wolny)
bilet rodzinny: 15 zł (≥3 osób)
karta EURO 26: 5 zł

Bilet wspólny do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Muzeum Śląskiego w Katowicach, który uprawnia do jednorazowego zwiedzania wystaw w obydwu instytucjach. Traci ważność po upływie 3 miesięcy od daty zakupu.

bilet normalny: 30 zł
bilet ulgowy: 22 zł
bilet rodzinny: 75 zł

W niedziele wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny.

 

Galeria

Polecenia i opinie (1) Dodaj opinię

  Napisali o nas

  •  

   Filmowe wakacje - seans

   Czy w muzeum można tworzyć filmy? Uczestnicy warsztatów w Muzeum Górnośląskim przekonali się, że tak. 13 sierpnia o godz. 11.30. odbędzie się projekcja filmu, który powstał w technice animacji poklatkowej.

  •  
  •  

   Odkrywamy Egipt

   Czy chcielibyście zostać faraonem? Albo wielkim budowniczym piramid? Jest taki okres w życiu młodego człowieka, że każdy by chciał – wiemy to z doświadczenia.

  •  
  •  

  1234następna »

  Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.