Wiadomości z Bytomia

Z czym połączyć cegłę dekoracyjną?

  • Dodano: 2023-03-21 08:30, aktualizacja: 2023-03-21 09:47

Cegła dekoracyjna to niesamowicie wdzięczny materiał wykończeniowy, którego popularność stale rośnie. Jest oryginalna, ponadczasowa i piękna... W nowoczesnych wnętrzach dobrze sprawdza się w pojedynkę, niemniej jeszcze lepiej odnajduje się w otoczeniu innych surowców. Jakich? Przed Tobą trzy niebanalne propozycje zestawień!

Cegła dekoracyjna i sztukateria

Połączenie płytek ceglanych ze sztukaterią świetnie sprawdzi się przede wszystkim w projektach klasycznych oraz eklektycznych. To propozycja wprost idealna do wnętrz mieszkalnych i komercyjnych zlokalizowanych w starych, urokliwych kamienicach – tam też panują doskonałe warunki do podjęcia tego typu działań aranżacyjnych. Wysokie sufity i duże okna z charakterystycznymi szprosami, drewniany parkiet w jodełkę, a do tego wszystkiego możliwość odsłonięcia cegieł spod warstw tynku... W takim otoczeniu aż prosi się o zastosowanie równie charakternych listew bądź paneli sztukateryjnych.

Cegła ozdobna i beton

Zestawienie starej cegły z betonem to doskonała baza dla szalenie modnych w ostatnim czasie wnętrz industrialnych. Barwa prawdziwej cegły doskonale współgra z szarością płyt lub tynków betonowych, dlatego z tym połączeniem spotykamy się coraz częściej zarówno w domach czy mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach biurowych czy komercyjnych. Co ciekawe, choć miejsce cegły w tej odsłonie jest oczywiste (montaż na ścianie), tak betonowe wykończenie może obejmować albo sąsiednie ściany, albo... sufit! Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, pamiętaj o elementach metalowych (lampy / stół / regał), bez których wnętrze industrialne – mówiąc wprost – nie istnieje.

Płytki ceglane i drewno

Płytki z prawdziwej cegły i drewno to kolejne gustowne połączenie, którego wykorzystanie obejmuje zarówno tradycyjne projekty, jak i te zdecydowanie bardziej nowoczesne. Ściany wykończone płytkami ceglanymi, drewniana podłoga i/lub wyposażenie wnętrza bazujące na drewnie to widok, który każdemu ma prawo kojarzyć się z zupełnie innym stylem. Śmiało możemy tu wspomnieć o estetyce: rustykalnej, naturalnej (eko), loftowej, retro, a nawet o aranżacjach posiadających cechy wnętrza typowo nowoczesnego. Wszystko dlatego, że cegła ozdobna i drewno to obecnie materiały, które stwarzają wiele możliwości projektowych –  posiadają różne barwy i faktury, a sposobów na wykończenie nimi wnętrz jest całe mnóstwo. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.