Wiadomości z Bytomia

Wymieniaj dolara amerykańskiego i nie przepłacaj

  • Dodano: 2017-04-18 14:30, aktualizacja: 2018-01-25 12:04

Często podróżujesz na drugą stronę oceanu? A może prowadzisz firmę, która część rozliczeń przeprowadza w dolarach amerykańskich? W obu przypadkach doskonale zdajesz sobie sprawę, że na dłuższą metę różnice w przelicznikach walut potrafią mieć całkiem spore znaczenie.

Banki są wygodne, ale…

Jakkolwiek wymiana złotówek na dolary przeprowadzana bezpośrednio na koncie bankowym może być szybka i wygodna, musisz się liczyć z faktem, że przeliczniki stosowane przez banki często nie są zbyt korzystne. Przy większych kwotach lub wielokrotnych wymianach różnice w porównaniu do kursów stosowanych przez kantory potrafią być naprawdę znaczące.

Jeśli kantory, to najlepiej działające online

Pomimo faktu, że większość kantorów posiada kursy walut korzystniejsze, niż w przypadku banków, zawsze warto się upewnić co do aktualnie stosowanych wartości. Z tego też względu dobrze jest wybierać kantory internetowe, które nie wymagają wędrówki do punktu stacjonarnego i sprawdzania na miejscu obecnych kursów.

Zamiast tego można korzystać z bieżących wykresów stosowanych na ich stronach internetowych, na przykład https://kantoronline.pl/kurs-usd-pln. Dzięki takiemu rozwiązaniu można błyskawicznie sprawdzić aktualną wartość dolara, euro, bądź innej waluty, która jest przez konkretny kantor wymieniana.

Szybkość i wygoda

Kantory internetowe mają tą zaletę, że działają szybko i można z nich korzystać z dowolnego miejsca. Dzięki temu możesz reagować, gdy będąc w podróży znajdujesz się z dala od większych miast, a jednocześnie wiesz z internetu, że w ciągu kilku dni kurs złotówek względem dolarów zaczyna mocno rosnąć lub spadać.

Negocjuj stawki

W przypadku regularnych wymian, zawsze możesz spróbować negocjacji z właścicielami kantoru. Jest to szczególnie przydatne w przypadku firm, które stale współpracują z podmiotami zagranicznymi. Jeżeli jako przedsiębiorca wiesz, że wymiana walut będzie następowała praktycznie co miesiąc, masz szansę dość do porozumienia z kantorem i uzyskiwać korzystniejsze stawki. Nawet jeśli w skali miesiąca oszczędności będą stosunkowo małe, to już w skali roku mogą być całkiem zauważalne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.