Wiadomości z Bytomia

W co należy wyposażyć swoje przedsiębiorstwo? Suwnica z dobrym hakiem to podstawa!

  • Dodano: 2022-02-22 09:15

W XXI wieku przykłada się ogromną wagę do tego, aby miejsce pracy było nowoczesne. To oczywiste, ponieważ wiele dawniejszych metod negatywnie wpływa na wyniki, a więc efektywność pracy. Mowa tu nie tylko o sprzęcie, ale także o podejściu do pracownika oraz do samego modelu wykonywania określonych zadań. Większość przedsiębiorstw funkcjonujących w branży logistycznej musi stosować maszyny transportu bliskiego jakiegoś rodzaju. Tylko to bowiem pozwala na zręczne, a więc szybkie i wygodne przemieszczenie określonego towaru. W przypadku firm, które składują lub wytwarzają produkty większych rozmiarów, sięga się często po odpowiednie dźwignice. Rodzajów suwnic jest wiele. Warto przyjrzeć się im bliżej, aby zrozumieć ich fenomen i optymalizację pracy, którą sobą niosą.

Czym jest suwnica i jakie stosuje się w przypadku magazynów?

Jeśli chodzi o transport wewnątrzzakładowy, to nie ma lepszego i częściej używanego rozwiązania od dobrych suwnic. Ich rodzajów jest całkiem dużo, dzięki czemu umożliwiają sprawne i wygodne transportowanie towarów w miejscu pracy praktycznie każdej branży. Obsługa ładunków wszelkich gabarytów powinna być wygodna, a przy tym ze wszech miar bezpieczna. W przypadku magazynów wymienić można dwie najczęstsze konstrukcje. Suwnice pomostowe to najczęściej wykorzystywany typ we wnętrzach hal produkcyjnych oraz właśnie magazynowych. Dostosować je można do praktycznie każdej przestrzeni. W kwestii budowy samych maszyn wymienić należy suwnice natorowe i podwieszane. Pierwsze z nich są implementowane wzdłuż obszaru roboczego, oczywiście przy użyciu szyn na takiej wysokości, która pozwala na wygodne i bezpieczne przemieszczanie określonych materiałów. Tak więc ten rodzaj jest przeznaczony transportowi nad torami. To jednak nie zawsze możliwe, co sprawia, że drugim częstym rodzajem są suwnice podwieszane; te bowiem przemieszczają ładunki poniżej torowisk.

W twoim przedsiębiorstwie towary muszą być płynnie przenoszone!

Dźwignice kategoryzowane są względem wielu kryteriów. Liczy się przede wszystkim rodzaj konstrukcji, napędu, przeznaczenia, sterowania oraz mostu. Trochę tego jest, prawda? Nic więc dziwnego, że wspomniane wcześniej typy są jednymi z wielu. Niemniej jednak w przypadku magazynów wystarczy omówić tylko suwnice natorowe oraz podwieszane. W przypadku podwieszanych mówi się najczęściej o konstrukcji jednodźwigarowej. Poruszają się one po torze podwieszonym do konstrukcji dachowej hali lub też po specjalnie zamontowanych ramach. Suwnica natorowa z kolei opiera się na moście składającym się z belek głównych, czołownic i pomostu obsługowego. Jeśli szukasz najlepszych suwnic, powinieneś zwrócić uwagę na asortyment, który oferuje Przedsiębiorstwo HAK. To jeden z liderów na rynku, dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymasz najlepszy sprzęt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.