Wiadomości z Bytomia

Volvo samochód rodzinny

  • Dodano: 2020-10-27 09:00

Volvo od lat kojarzone jest z marką samochodową stawiającą w pierwszej kolejności na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Rozwój technologii sprawił, że firma zaczęła również dbać o bezpieczeństwo osób postronnych, a nawet pośrednio dzikich zwierząt. Gdy mówimy o samochodach rodzinnych to kryterium bezpieczeństwa często odgrywa najważniejszą rolę. Jednak duże znaczenie ma również przestrzeń wewnątrz auta oraz komfort jazdy. Dłuższe podróże na wakacje po Polsce i Europie przebiegają w zdecydowanie przyjemniejszych warunkach, gdy przednie fotele i tylna kanapa są odpowiednio spasowane. Wybraliśmy kilka najciekawszych modeli aut rodzinnych od Volvo i pokrótce sprawdzimy co mają do zaoferowania.

Volvo XC60

Kombi to wciąż doskonały wybór na auto rodzinne, jednak ewolucja rynku motoryzacyjnego powiększyła możliwości wyboru aut rodzinnych o samochody typu SUV. Volvo Xc60 to doskonały przykład auta rodzinnego klasy premium. Modele XC są najlepiej sprzedającymi się autami u dealerów Volvo. Już pierwszy rzut oka pozwala stwierdzić, że ma się doczynienia z masywnym i bezpiecznym samochodem, jednocześnie z bardzo ładnym nadwoziem, wyróżniającym go spośród innych SUV’ów dostępnych na rynku. Dynamiczna sylwetka została połączona z spokojny wnętrzem, w którym wszystkie elementy są tam gdzie być powinny. Volvo XC60 jest bardzo pojemne, jego bagażnik może pomieścić 505 litrów, natomiast w kabinie auta znajdują się jeszcze liczne schowki, które poszerzają pojemność bagażową o dodatkowe 50 litrów.

Volvo V90 Cross Country

Volvo V90 to przykład samochodu rodzinnego, którego wygląd jest chwalony przez ekspertów i kupujących. Samochód reprezentuje najważnejsze cech marki jaką jest Volvo czyli bezpieczeństwo i wysoki komfort. O bezpieczeństwo dbają takie systemy jak EBL odpowiedzialny za ostrzeganie innych użytkowników drogi o nagłym hamowaniu, SIPS zabezpieczającym przed uderzeniami w bok auta, WHIPS chroniący kręgosłup szyjny czy poduszka powietrzna dla pieszego. Gdy mówimy o komforcie nie da się nie wspomnień o czujnikach wilgoci, systemie wstępnej wentylacji w momencie otwarcia auta, dwustrefowej klimatyzacji, czujnikach parkowania, kilku trybach jazdy czy układzie utrzymania ruchu.

Volvo XC40

Volvo obecnie w swojej ofercie posiada 3 modele aut typu SUV, z których XC40 jest najmniejszym, co nie znaczy że małym. XC40 to samochód, którego wnętrze jest bardzo komfortowe i żadna 4 osobowa rodzina nie powinna mieć problemów z brakiem miejsca. Samochód z zewnątrz zachowuje charakter aut Volvo z charakterystycznymi lampami przypominającymi młot Thora. Co warte podkreślenia decydując się na zakup nawet najtańszej wersji, zyskamy samochód zawierający wiele udogodnień jak czujniki parkowania czy duży 12,3 cala wyświetlacz umiejscowiony pośrodku deski rozdzielczej.

Volvo S90

Czy elegancka limuzyna może stanowić auto rodzinne? Oczywiście, że tak. Volvo S90 to duży sedan będący następcą S80. Wygląd samochodu trzyma się cech charakterystycznych wyznaczonych przez projektantów w innych modelach marki. Nadwozie jest stonowane, jednak trudno powiedzieć o nim, że jest bez wyrazu. Osoby jeżdżące Volvo XC90 doskonale odnajdą się we wnętrzu S90. Bardzo podobny projekt, skupiający się na dogodnym rozmieszczeniu przycisków, minimalizmie i spokojnych barwach. To co od razu rzuca się w oczy to prawdziwe drewno i wysokiej jakości tworzywa sztuczne jak włókno węglowe, które doskonale ze sobą współgrają i są bardzo dobrze spasowane. Volvo S90 posiada naprawdę duży bagażnik, którego pojemność sięga 500 litrów. 

Jak widać Volvo nie próżnuje wypuszczając na rynek wiele samochodów o ciekawym wyglądzie i bogato wyposażonym wnętrzu. Marka, która zbudowała swoją popularności na bezpieczeństwie i szwedzkim podejściu do designu, pomimo upływu lat jest wierna swojemu podejściu do tworzenia aut. Powyższe samochody można znaleźć  w śląskim salonie Volvo Auto-Boss znajdującym się w Chorzowie przy Drogowej Trasie Średnicowej 51. Salon oferuje również możliwość umawiania się na jazdy testowe, do czego serdecznie zachęcamy a w razie chęci lepszego poznania oferty, zapraszamy na stronę:

https://chorzow.volvocarautoboss.pl/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.