Wiadomości z Bytomia

Stomatologia i protetyka. Co zamiast protezy ruchomej?

  • Dodano: 2020-06-03 15:00, aktualizacja: 2020-06-12 12:28


Ruchome protezy stomatologiczne mają niskie ceny, jednak nie są zbyt komfortowe. Pacjenci, którzy dotychczas korzystali z tego typu uzupełnień protetycznych, mogą zdecydować się dzisiaj na nowocześniejsze rozwiązania. Co wybrać?

Proteza ruchoma jest wyjmowana z jamy ustnej. Może ona służyć zarówno do uzupełnienia pojedynczych braków, jak również sprawdza się przy bezzębiu, czyli w przypadku, gdy pacjent nie ma żadnych zębów własnych. Do kategorii protez ruchomych zalicza się najtańsze protezy akrylowe – wykonane z tworzywa sztucznego, a także nieco droższe protezy szkieletowe na metalowym szkielecie, które wyposażone są w klamry albo zatrzaski. Take protezy, chociaż spełniają swoją główną rolę, czyli uzupełniają braki oraz wspomagają funkcje żucia, nie są jednak idealnym rozwiązaniem dla każdego pacjenta. Co warto wybrać zamiast protez ruchomych? Warto postawić na protezy stałe!


Protezy stałe – koronki i mosty stomatologiczne


Najpopularniejsze protezy stałe to koronki oraz mosty stomatologiczne. Mogą one zostać użyte do uzupełnienia pojedynczych braków albo też mogą być zastosowane wtedy, gdy pacjent nie ma już całkowicie zębów naturalnych – także ich korzeni. Koronka jest rodzajem uzupełnienia ceramicznego, które osadzane jest na odpowiednio przygotowanym korzeniu zębowym albo implancie. Most z kolei umieszczany jest na dwóch zębach nad brakiem – takie protezy stałe również wykonuje się z estetycznej, trwałej i wytrzymałej ceramiki. Również może być on umieszczony na zębach naturalnych albo też na wszczepionych w kość implantach stomatologicznych. Koszty wykonania takich protez są dość wysokie – to średnio 2-6 tysięcy złotych, ale zapewniają one maksymalną estetykę oraz mogą służyć na wiele lat.

Jeśli szukasz dobrego protetyka, sprawdź co może zaoferować stomatologiamotyl.pl

Główne zalety stałych protez zębowych to:

  • stale widoczny efekt uzupełnienia braku
  • wyjątkowa trwałość i odporność
  • estetyka – idealne odwzorowanie naturalnych zębów
  • łatwe utrzymanie w czystości
  • ochrona przed zanikiem kości – dotyczy wszczepienia implantów


Gdzie wykonać dobrą protezę?


Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje jedynie najtańsze protezy akrylowe. Niestety, za lepszej jakości uzupełnienia trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Warto jednak potraktować je jako inwestycję w siebie – w swój komfort, wizerunek, satysfakcję. Aby mieć pewność, że uzupełnienie będzie perfekcyjne, warto wybrać dobry gabinet prywatny, którego specjalnością jest protetyka Bytom również ma takie punkty, w których na pacjentów czekają fachowcy w tej dziedzinie. Z ofertami gabinetów oferujących profesjonalne usługi stomatologiczne i protetyczne można zapoznać się już teraz online.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.