Wiadomości z Bytomia

Spieki kwarcowe - materiał na blaty do kuchni

  • Dodano: 2020-08-31 13:00

Spieki kwarcowe to elegancki materiał aranżacyjny. Choć świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu, najczęściej wykorzystuje się go do produkcji blatów kuchennych. Wszystko za sprawą wyjątkowych właściwości. Jakich? Podpowiadamy.

Ogromna popularność spieków kwarcowych trwa nieprzerwanie od kilku lat. Unikalne zalety tego wszechstronnego materiału aranżacyjnego doceniają architekci, projektanci wnętrz i osoby remontujące własne M. Czym w praktyce są spieki kwarcowe i w czym tkwi ich sekret?

Czym są spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe to wieloformatowe płyty o odmiennych grubościach (od 3 do 8 mm). Produkowane z naturalnych składników: kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i ceramicznych pigmentów są w pełni ekologiczne i biodegradowalne. Powstają w procesie wypiekania w ogromnych hybrydowych piecach w temperaturze 1220 stopni Celsjusza. Taki proces produkcji jest gwarancją wyjątkowej trwałości, niskiej nasiąkliwości oraz imponującej odporności na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Zastosowanie spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe to wszechstronny materiał aranżacyjny stosowany w pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynków (np. na tarasach, w ogrodach czy altanach). Świetnie sprawdzają się jako okładziny ścian i elewacji, kominków, parapetów, schodów i podłóg. Wykorzystywane także jako obudowy szafek zachwycają estetyką i wieloletnią trwałością.

Spieki kwarcowe w kuchni

Choć spieki kwarcowe znajdują zastosowanie w aranżacji każdego pomieszczenia, wykorzystuje się je zwłaszcza do produkcji blatów kuchennych. Dlaczego?

Specyficzny proces produkcji zapewnia spiekom dużą trwałość i niską nasiąkliwość. Wykonany ze spieku blat nie boi się więc zarysowań, uszkodzeń mechanicznych czy... rozlanego wina.

Ogromne znaczenie (zwłaszcza w kuchni) ma także antybakteryjna powierzchnia, odporna na rozwój pleśni i grzybów. W pełni przystosowana do kontaktu z żywnością zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Duża powierzchnia płyt pozwala stworzyć blat bez łączeń poszczególnych elementów. A to przekłada się nie tylko na tempo wykonania prac, ale również na efekt wizualny.

Choć spieki kwarcowe do złudzenia przypominają naturalny kamień, są zdecydowanie lżejsze, a przez to łatwiejsze w montażu. Dodatkowym (choć nie mniej ważnym od pozostałych) walorem spieków jest estetyka. W zależności od swoich preferencji i gustów możesz sięgnąć po te, wyglądające niczym drewno, beton architektoniczny, węgiel czy kamienie szlachetne - np. marmur. Wybierając spieki, stworzysz wymarzone wnętrze łatwiej i szybciej niż myślisz.

Źródło: https://www.e-stone.pl/spieki-kwarcowe/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.