Wiadomości z Bytomia

Słodki stół

  • Dodano: 2020-11-13 09:30

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu zakochanej pary. Często towarzyszy mu wesele, podczas którego Państwo Młodzi wraz z rodzinami i przyjaciółmi bawią się w swoim towarzystwie do samego rana. Organizacja wesela potrafi zajmować sporo czasu, warto oddać część zadań innym firmom, które pomogą uczynić wesele wyjątkowym. Mowa tutaj np. o cukierniach, które mogą stworzyć słodki stół, zachwycający gości weselnych.

Słodki stół na wesele

Czym jest słodki stół? To tradycja, która przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych i polega na umieszczaniu specjalnego stołu wypełnionego ciastami, słodyczami oraz innymi słodkościami. Słodkie stoły wyróżniają się zazwyczaj dedykowaną dekoracją oraz piękną ekspozycją wypieków, które przyciągają samym wyglądem. Przygotowanie słodkiego stołu powinno być staranne, należy zwrócić uwagę na motyw przewodni wesela o ile taki istnieje i to jakie smakołyki mają pojawić się na stole. 

Słodki stół zazwyczaj umieszczany jest z dala od stołu głównego, gdzieś w rogu sali stąd też używa się czasem nazwy słodki kącik. Powód jest bardzo prosty, chodzi o to przyciągał do siebie osoby i wymusił niejako wstanie od stołu. Czasem przy słodkich stołach znajdują się krzesełka, aby można było usiąść i porozmawiać. Słodki bufet będzie przyciągał przez cały czas trwania wesela i sprzyjał pogłębianiu relacji pomiędzy rodziną. 

Candy Bar 

Candy Bar to angielskie określenie słodkiego bufetu. Warto wiedzieć co powinno się znaleźć na stołach, bo to nie jest takie oczywiste. W swoich założeniach candy bar zawiera słodkości od wypieków po słodycze więc obok ciast można znaleźć żelki i batony. Najważniejszą zasadą przy tworzeniu słodkiego bufetu jest ta mówiąca o niewielkich porcjach. Słodki stół nie polega na położeniu blachy ciasta na środku i jak ktoś będzie chciał to sobie ukroi. Zastosowanie mniejszych porcji pozwala degustować większą ilość smakołyków oraz zdecydowanie lepiej wygląda. Jeżeli jesteś osobą dbającą o kalorie nie musisz się obawiać, tego wieczora nie przytyjesz, a ewentualne dodatkowe kalorie spalisz w tańcu.

Na słodkim stole znajdziemy muffinki, ciasta, torciki, babeczki, ptysie i słodkości doskonale znane ze sklepowych półek. Cukiernie tworząc swoje wypieki dbają o każdy szczegół chcąc stworzyć smakołyki, które będą zachwycać wyglądem i smakiem. Często znajdziemy tam również owoce i słodkie napoje. Należy zatroszczyć się o różne gusta, ograniczanie tylko do słodyczy śmietankowo-czekoladowych nie będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Słodki bufet nie tylko na wesela

Prawną jest, że słodki bufet zazwyczaj gości na weselach, ale coraz częściej jest wykorzystywany również na przyjęciach firmowych, urodzinach i innych wydarzeniach. Słodki stolik nie jest wcale kierowany do dzieci, choć oczywiście zapewne będzie to ich ulubione miejsce to, słodki kącik stwarza przestrzeń do rozmów przy łakociach. 

Słodki bufet odpowiednio udekorowany stanowi idealną przestrzeń do nawiązywania relacji biznesowych w luźnej atmosferze czy poznawania nowych osób. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.