Wiadomości z Bytomia

Skup samochodów Wałbrzych

  • Dodano: 2022-02-02 08:30, aktualizacja: 2022-02-02 08:40

Pewnie nie jesteś pierwszą ani ostatnią osobą, która zobaczyła za wycieraczką swojego samochodu ulotkę reklamującą skup aut. Choć ten sposób promocji jest dość nachalny, to nie da się ukryć, że działa i przynosi korzyści dla obu stron transakcji. Na rynku znajduje się wiele skupów samochodów walczących o klienta, ale nie wszystkie grają fair play. W tym artykule chcemy zająć się tym, jakie pułapki czyhają na osoby oddające auta do skupu samochodów. Sprawdźmy zatem, jak nie dać się oszukać i jak wybrać godny zaufania skup aut.

Jak działa skup samochodów?

Ogłoszenia dotyczące skupu samochód rozmieszczane są głównie przez szorty samochodowe oraz komisy. Jednak komis nie będzie zainteresowany autami uszkodzonymi lub takimi, które nie rokują w procesie dalszej sprzedaży.
To właśnie stan auta w pierwszej kolejności jest brany pod uwagę przy ustalaniu jego ceny. Jeżeli chcesz oddać do skupu auto niekompletne lub powypadkowe, musisz się liczyć z tym, że kwota, jaką otrzymasz za sprzedaż będzie w głównej mierze opierać się na ich wadze. Auto, które nie może zostać dalej odsprzedane, zostanie zezłomowane, a wtedy jego marka czy wyposażenie nie ma żadnego znaczenia, liczy się to, ile kg złomu uda się odzyskać.

Nie daj się oszukać!

Dysponując autem będącym w dobrym stanie technicznym, o zasadach kupna auta decydują dokładnie takie same zasady jak przy sprzedaży bezpośredniej. Kluczowe znaczenie ma to, jaki to jest model, ile ma lat oraz w jakim jest stanie.

Należy pamiętać o tym, że skup też musi zarobić na kupowanym aucie, więc prawdopodobnie nie zaoferuje Ci kwoty z Twojego ogłoszenia. Jeżeli jednak wybierzesz dobrze, to możesz liczyć na uczciwe kwoty mające w pełni odbicie w realiach rynku aut używanych.

Jakich skupów unikać?

Podejmując decyzję o sprzedaży auta do skupu samochodów, pamiętaj o tym, żeby dobrze sprawdzić jakiej firmie sprzedajesz auta. Wybieraj jedynie przedsiębiorców widniejących w bazie firm i posiadających REGON. Sprzedaż auta osobie działającej „na czarno” może wiązać się z problemami, których lepiej uniknąć.
Zawsze w pierwszej kolejności podpisz umowę a dopiero potem zdaj samochód, nigdy w odwrotnej kolejności. Umowa kupna-sprzedaży musi być zawarta z osobą, którą możesz zidentyfikować na podstawie dowodu tożsamości, nie zawierają umów z osobami, które nie są w stanie okazać, żadnego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Jaki skup samochodów wybrać?

Wiesz już, na co zwracać uwagę przy sprzedaży auta do skupu. Ale jaki skup będzie dla Ciebie najlepszy? Poszukaj w swojej okolicy skupów, które oferują darmowy dojazd na miejsce i oferują bezpłatny odbiór auta nawet, jeżeli jest uszkodzone.

Legalna działalność

Większość dobrych skupów płaci swoim klientom gotówką do ręki od razu po podpisaniu umowy i dba o załatwienie wszelkich formalności. Jeżeli oddajesz na skup samochód, który ma trafić do kasacji pamiętaj o sprawdzeniu, czy wybrana firma posiada legalną Stację Demontażu Pojazdów. Brak takich dokumentów, może sugerować, że firma nie działa zgodnie z prawem i nie należy powierzać jej swojego auta. Pracownik skupu powinien wydać Ci zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu.

Opinie klientów

Zwróć również uwagę na opinie innych osób, które korzystały już wcześniej z usług danej firmy. W internecie bez problemu znajdziesz konstruktywne opinie świadczące na korzyść lub nie konkretnego skupu. Jeżeli firma, której chcesz sprzedać auto nie posiada opinii, a znalezienie informacji o jej działalności jest trudne, zastanów się dwa razy przed dokonaniem transakcji.

Przykładem firmy, która ceniona jest za szybki czas reakcji oraz wysokie stawki jest skup samochodów w Wałbrzychu, firma Adaxs. Działają na terenie całego województwa dolnośląskiego i istnieją na rynku od wielu lat. Adaxs to w pełni działający skup samochodów, który kieruje swoją ofertę do kierowców posiadających auta powypadkowe, niekompletne i będące w dobrym stanie technicznym.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.