Wiadomości z Bytomia

Skąd brać towar do sklepu internetowego?

  • Dodano: 2023-01-12 09:15

Tworzenie od podstaw własnego biznesu wiąże się z wieloma trudnościami, nie tylko finansowymi. Zanim zbudujesz prężną sieć logistyczną, gdzie zamówienia bez problemu będą trafiać z magazynów do klientów czeka Cię długa droga. Fundamentem, oprócz sprecyzowania oczekiwań i realnego ocenienia szans i zagrożeń, będzie stworzenie wysokojakościowej bazy towarów. Jeśli nie jesteś rękodzielnikiem, który chce zarobić na swojej pasji, kluczową staje się kwestia – skąd pozyskać produkty, którymi zamierzasz handlowaćŚ? Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna!

Hurtownia i producenci? Przyjaciele każdego sklepu!

Czasami wystarczy trafna fraza wpisana w Google, by znaleźć to, czego szukasz. Nie inaczej jest w tym przypadku – przykładowo, jeśli planujesz założyć sklep z damską bielizną, najlepiej sprawdzi się wpis „hurtownia bielizny damskiej online” ze sztandarową pozycją w postaci przekierowania na https://novika.com.pl/.

Istnieją również wtyczki oraz aplikacje, takie jak Sky–Shop, które są zgodne z bazą oprogramowania wielu hurtowni. Dzięki czemu uzyskujesz kilkaset propozycji, dostosowanych do konkretnych branż sprzedażowych. Nie należy zapominać o potędze mediów społecznościowych – grupy na Facebooku, takie jak „hurtownia – szukam/oferuję” mogą być niezwykle pomocne.

Na jakiej zasadzie nawiązać współpracę z hurtowniami internetowymi?

Najbardziej rozpowszechniony wariant polega na zakupie wielu sztuk towaru u hurtownika – może to być kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset produktów. Po stronie osoby prowadzącej sklep należy ich dalsza sprzedaż i magazynowanie. Hurtownia z kolei proponuje korzystne ceny ze względu na zakup masowy.

Bezpieczniejszą i mniej wymagającą formą współpracy jest dropshipping. Decydują się na niego szczególnie osoby zaczynające prowadzić własny biznes. Polega on na przerzuceniu obowiązku przesyłania towaru do klienta na hurtownię, która otrzymuje z naszej strony jego dane. Fizycznie nie posiadamy żadnych produktów, nie ponosimy kosztów magazynowania. Ludzie kupują dane rzeczy poprzez witrynę naszego sklepu – a my przekierowujemy zamówienie dalej. Zyski są wyłącznie marżą, a towar opłacamy dopiero wtedy, gdy znajdą się na niego nabywcy.

Jak negocjować warunki współpracy z hurtownią?

Każda hurtownia i producent mają własne zasady, zgodnie z którymi decydują się na współpracę ze sprzedawcami. Wpływ na to ma:

* ilość sprzedawanych produktów – im bardziej zdecydujemy się skorzystać z przygotowanej oferty i tym samym kupimy większe ilości towaru, tym mocniej przełoży się to na uzyskaniu rabatów i atrakcyjnej ceny

* odroczenie płatności – jeśli zależy Ci na późniejszej zapłacie, możesz skorzystać z tzw. pożyczki kupieckiej. Jednak nie każda hurtownia jej udziela, ponadto, może to wpłynąć na oferowaną cenę na zakup asortymentu.

* renoma Twojej marki – im jest większa i im większe są Twoje zasięgi sprzedażowe, tym bardziej hurtownie będą zainteresowane współpracą z Tobą

Wszystko to wpływa propozycję kwoty, którą otrzymasz za zakup towaru. Twoje umiejętności negocjacyjne także będą istotne. Dlatego zawczasu przygotuj się na rozmowę, poznaj dokładnie towar, który pragniesz nabyć oraz rzetelnie ocenić możliwości swojego biznesu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.