Wiadomości z Bytomia

Sala szkoleniowa - lokalizacja i jedzenie

  • Dodano: 2018-06-12 10:30

Szkolenie to ważne spotkanie, na którym uczestnicy powinni się czegoś nauczyć, ale również czuć się jak goście. W związku z tym bardzo ważna jest obsługa i kwestie organizacyjne.
 

Sala szkoleniowa - catering i obsługa szkolenia
Jak wiadomo, na każdym szkoleniu powinien być wyznaczony czas na przerwy kawowe. Są to przerwy, których czas wyznacza organizator. Podczas takiej przerwy uczestnicy powinni móc coś zjeść i się napić. Jest to bardzo ważna kwestia, dzięki której poprawią się ich nastroje, pod warunkiem, że wszystko będzie na jak najwyższym poziomie. Do tego jednak, jest potrzebny sprawdzony, profesjonalny catering. Dobrze przyrządzona kawa, czy herbata oraz pyszne przekąski do nich sprawią, że uczestnicy będą mogli chwilowo się zrelaksować i delektować się dobrymi przysmakami. Najważniejsze jest to, aby wszystko było podane estetycznie i różnorodnie. Monotonia bardzo źle wpływa na większość ludzi, a więc zróżnicowanie przerw kawowych może mile zaskoczyć każdego uczestnika szkolenia. Jeśli istnieje możliwość, oprócz przerw kawowych zorganizowanie śniadań, obiadu, czy kolacji, to będzie to doskonały pomysł. Taki dłuższy posiłek pozwoli zintegrować się grupie, a najedzeni uczestnicy będą mieli więcej siły. Catering w tym wypadku powinien być jeszcze bardziej ostrożnie dobierany. Dobre jedzenie pozwoli poczuć się komfortowo uczestnikom. Należy zadbać o to, ponieważ nikt nie chciałby mieć żadnych dolegliwości, które oczywiście nie wpłyną pozytywnie na uczestnika, ani renomę organizowanego szkolenia. Oprócz cateringu, obsługa na sali szkoleniowej powinna być uprzejma i miła, a także pomocna, w razie takiej potrzeby.
 

Poboczne, znaczące kwestie
Oprócz głównych zadań i wymagań, jakie powinny być spełnione na szkoleniu, przy wyborze sali szkoleniowej trzeba zadbać o poboczne kwestie, które również mają znaczenie. Pierwszą rzeczą jest lokalizacja oraz kwestie z nią związane. Niekiedy upragniona sala szkoleniowa Częstochowa znajduje się dość daleko, od miejsca w którym jest firma. Powinniśmy wtedy zwrócić uwagę, czy właściciele posiadają miejsca noclegowe i w jakiej cenie są dostępne. Jeśli wysyłamy pracowników na szkolenie, odpowiednie byłaby zapłata za noclegi, a zatem trzeba wszystko dokładnie skalkulować, aby było nas na to stać. Jeśli uczestnicy muszą dopłacać za noclegi, bardzo nie dobrze to świadczy o pracodawcy. Kolejną rzeczą jest parking. Większość osób dojeżdża samochodem, a brak miejsc parkingowych może wprawić ich w zakłopotanie, a także wywołać strach związany z pozostawieniem samochodu w odległym miejscu. Sala szkoleniowa to ważna rzecz, jednakże dodatkowe kwestie są również bardzo ważne.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.