Wiadomości z Bytomia

Popularność leasingu rośnie! Znane i lubiane rozwiązanie dofinansowania działalności

  • Dodano: 2020-04-27 13:00

Leasing jest skądinąd dobrze znanym rozwiązaniem przedsiębiorcom. Znakomicie sprawdza się jako dofinansowanie rozbudowy albo modernizacji sprzętu w naszej firmie. To metoda nie tylko skuteczna, ale i bardzo korzystna z wielu względów. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega leasing.

Kilka prostych zasad

Warto na pierwszy ogień wziąć pytanie, czym jest leasing. To zwykle bezgotówkowe rozwiązanie dofinansowujące działalność na podstawie umowy cywilnoprawnej pomiędzy leasingodawcą i leasingobiorcą. W trybie leasingu najczęściej pozyskuje się trwałe środki takie, jak maszyny, wszelkiego rodzaju pojazdy – również rolnicze, ale i wyposażenie biura, a nawet całe linie produkcyjne. Polega na systemie dzierżawy sprzętu. Po okresie trwania umowy można jednak ów sprzęt wykupić, zwykle za symboliczną opłatą (w przypadku samochodu osobowego jest to kwota rzędu kilkuset złotych).

Jak uzyskać leasing?

Jak wziąć leasing? Procedury uzyskania leasingu są znacznie łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnego kredytu. W dużej mierze odpadają nam formalności, które są uproszczone do minimum, tak, aby było to dogodne dla leasingobiorcy. Znacznie szybciej udaje nam się zakupić sprzęt i przyczynić się do dynamicznego rozwoju naszej działalności. Wiele firm leasingowych deklaruje, że środki są do wykorzystania już nawet w kilka dni po złożeniu wniosku. Aby uzyskać środki powinniśmy zgłosić się do doradcy, który poprowadzi nas tak, byśmy już w kilku prostych krokach pozyskali fundusze na zakupy. Co ciekawe, rozwiązanie to pozwala wpuścić w koszty całą ratę leasingową, a także wszystkie koszty eksploatacyjne związane z danym sprzętem – samochodem czy maszynami. Dlatego jest to tak popularne rozwiązanie wśród przedsiębiorców. Nie tylko jest przejrzyste w swoim funkcjonowaniu, ale również stosunkowo najkorzystniejsze, jeśli chodzi o spłatę. Warto jest rozważyć leasing, jeśli prowadzi się działalność gospodarczą i pragnie dynamicznego rozwoju swojej firmy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.