Wiadomości z Bytomia

Podnoszenie elementów o wysokiej masie - jak sobie z tym poradzić?

  • Dodano: 2021-08-27 15:15

Praca w magazynie, przeładowni czy składzie może wydawać się mało skomplikowana, jednak rzeczywistość jest kompletnie inna. Przenoszenie ładunków w sposób szybki, terminowy oraz w pełni bezpieczny wymaga intensywnego planowania, fachowego wykonania, a także korzystania z wyposażenia, które spełnia profesjonalne standardy jakości. Nawet chwila nieuwagi lub niedopilnowany szczegół może doprowadzić do niefortunnej sytuacji, w której ładunek ulega uszkodzeniu. W skrajnych przypadkach konsekwencją może być nawet zdrowie i życie pracowników. Brzmi to dość poważnie, jednak ryzyko jest minimalne, gdy trzyma się zasad bezpieczeństwa i higieny pracy – także w kwestii zaplecza technicznego, z którego się korzysta, oraz sprzętu, takiego jak wciągniki łańcuchowe. Warto więc bliżej zaznajomić się z powszechnie stosowanym w tej branży sprzętem.

Do czego służą wciągniki łańcuchowe?

Jak sama nazwa wskazuje, wciągniki łańcuchowe służą do podnoszenia ciężkich, a często także nieforemnych ładunków, które z pewnością sprawiałyby poważne trudności przy większości innych form przeładunku. Ich dużą zaletą jest ogromna uniwersalność – mogą być stosowane w większości okoliczności, a modele ręczne sprawdzają się nawet w warunkach bez dostępu do prądu elektrycznego, co bywa naprawdę ogromnym atutem. O wciągnikach łańcuchowych można powiedzieć także, że są urządzeniami o wyjątkowej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Producenci tego wyposażenia kładą bardzo duży nacisk na trwałość i solidność ich konstrukcji, co przekłada się na wiele lat komfortowego użytkowania i intensywnej eksploatacji bez zauważalnej utraty na funkcjonalności. Rzecz jasna, nie oznacza to, że bagatelizowanie potencjalnych usterek takiego sprzętu jest dozwolone – należy pamiętać, że wciągniki łańcuchowe obsługują naprawdę imponujące ciężary, sięgające nawet kilku ton, co pozwala niewiele przyzwolenia na zbędne ryzyko.

Gdzie kupić niezawodne wciągniki łańcuchowe?

Z uwagi na zastosowanie wciągników łańcuchowych, mogą być one uznane za sprzęt o dość wąskim wyspecjalizowaniu. Wnioski nasuwają się same – dobrej jakości produktów powinno się szukać przede wszystkim u wyspecjalizowanych sprzedawców, którzy kierują swój asortyment do tej konkretnej branży. Chociaż wciągniki łańcuchowe zawsze będą stanowiły pewien wydatek, to nie ulega wątpliwości, że jest to inwestycja, która stosunkowo szybko się zwróci, a ich bezawaryjność oszczędzi nam konieczności przedwczesnych wymian. Warto więc sięgnąć po sprzęt ze sprawdzonych źródeł!

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.