Wiadomości z Bytomia

Paczkomat blisko Ciebie w Bytomiu

  • Dodano: 2019-12-13 13:30, aktualizacja: 2020-02-20 12:59

Nadawanie paczek, jak i ich odbiór bez kolejek i niepokoju? Oczywiście, że jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy skorzystać z paczkomatu, czyli jednej z proponowanych usług InPostu. Szybko, ekonomicznie i ekologicznie, a przede wszystkim przyjemnie.

Jak to działa?

Sprzedaż internetowa rozrasta się w bardzo dużym tempie. Wymarzoną rzecz można kupić w kilka sekund, nie ruszając się z wygodnego fotela. Mnóstwo stron wirtualnych sklepów, sporo atrakcyjnych ofert i przeceny - czy można chcieć jeszcze więcej? Okazuje się, że tak! Nie zawsze jednak udane zakupy są do końca udane. Dlaczego? Ponieważ po wykonaniu transakcji pojawia się opcja wyboru przesyłki. W wielu przypadkach nie można liczyć na szybkie i tanie dostarczenie paczki. Zawiedziony Klient zazwyczaj nie wraca do sklepu, w którym musiał czekać na dostarczenie przesyłki zbyt długo. Co gorsza, często pojawiają się również spore problemy z komunikacją z firmą kurierską. Zdarza się, że paczka zostaje po drodze uszkodzona lub trafi nie pod ten adres, co trzeba. Na szczęście na rynku przesyłek kurierskich pojawiła się ciekawa alternatywa, jaką są paczkomaty. Sieć maszyn InPost rozrasta się bardzo szybko, na miarę rozstrajającej się sprzedaży internetowej.Wystarczy zerknąć, jak sytuacja przedstawia się we Bytomiu: https://inpost.pl/paczkomat-bytom-byt12n-swietochlowicka-paczkomaty-slaskie i w okolicach: https://inpost.pl/paczkomat-bytom-byt12n-swietochlowicka-paczkomaty-slaskie, aby upewnić się w przekonaniu, że paczkomatów jest pod dostatkiem.

Jak nadać paczkę?

Korzystanie z paczkomatów jest dziecinnie proste. Wystarczy, że zalogujesz na stronie Managera Paczek, aby za pomocą kilku kliknięć rozpocząć proces wysyłki. Potrzebne ci będą jedynie dane adresata (personalia, miejsce zamieszkania, telefon, e-mail), aby wydrukować etykietę, którą nakleja się na paczkę? Dalsze kroki są równie proste. Możesz zamówić kuriera lub wysłać paczkę samodzielnie, udając się do najbliższej maszyny. Po wpisaniu kodu zostaje tylko umieścić paczkę w skrytce. Od tego momentu InPost wysyła powiadomienia o statusie przesyłki - czyli adresat dostaje informacje o wyruszeniu w drogę i umieszczeniu paczki w paczkomacie adresata. Za transakcję zapłacisz za pomocą wirtualnego portfela znajdującego się na stronie Managera Paczek lub bezpośrednio przy maszynie.

Jak odebrać paczkę?

Odbiór przesyłek jest jeszcze prostszy. Po włożeniu produktów do wirtualnego koszyka i wybraniu opcji wysyłki przez paczkomat dostaniesz informację o numerze przesyłki. Na drugi dzień roboczy paczka powinna dotrzeć do paczkomatu, o czym adresat zostanie powiadomiony przez SMS i wiadomość e-mail. Przesyłkę należy odebrać w przeciągu 48. godzin, ale zawsze można prolongować czas odbioru, wysyłając SMS do firmy. Jeśli zdarzyłoby się, że i w tym czasie nie odbierzesz paczki, wtedy trafi ona w ręce kuriera, który będzie starał się dostarczyć ją dwukrotni, a następnie zostanie dowieziona do najbliższego punktu POP.

Aplikacja mobilna - w trosce o Klienta

Nadawanie paczek i ich odbiór przebiega bardzo prosto, ale firma InPost i tak stara się jeszcze bardziej ułatwić życie swoim klientom. Służy temu m.in. sprytna aplikacja MOBILE, którą naprawdę warto zainstalować na swoim smartfonie. Wystarczy jedno lub kilka kliknięć, aby dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się nasza paczka i kiedy należy ją odebrać. Oprócz tego aplikacja wysyła powiadomienia push up, nawet wtedy, gdy jesteś offline. Nie przeoczysz już nigdy więcej odbioru paczki i co najważniejsze korzystanie z paczkomatu stanie się dla ciebie jeszcze przyjemniejsze. Z poziomu aplikacji otworzysz skrytkę, nie musisz więc martwić się, że ktoś jest przed tobą, a za chwilę masz autobus lub spieszysz się na spotkanie.

Jak widać, korzystanie z usług InPostu jest naprawdę opłacalne. Szybko, tanio i bez żadnych trudności można odbierać i nadawać paczki z różnych zakątków Polski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.