Wiadomości z Bytomia

Obuwie medyczne - nie tylko dla lekarzy

  • Dodano: 2020-05-22 12:45

Buty noszone przez lekarzy muszą spełniać konkretne wymogi. Przede wszystkim muszą być wygodne i zapewniać dobrą wentylację, ponieważ w szpitalu wiele czasu spędza się stojąc. Oprócz tego ważne jest, by szybko można je było włożyć i zdjąć. Ułatwia to odpoczynek podczas dyżurów, gdy każda sekunda jest na wagę złota.

Jakie obuwie medyczne jest najpopularniejsze?

Najczęściej spotykane buty medyczne to chodaki na dość grubej podeszwie, wykonane z drewna i skóry albo gumy. Zdarzają się też klasyczne drewniaki z gumową warstwą tłumiącą hałas i wstrząsy. Oprócz tego wielu medyków chętnie sięga po klapki z odpowiednią wkładką lub buty sportowe, szczególnie wzorowane na tenisówkach.

Najważniejsze cechy butów medycznych

Wspominaliśmy już, że obuwie medyczne musi zapewniać komfort i higienę. Ogromny wpływ na to ma nie tylko krój buta, ale także zastosowane materiały. Warto decydować się na sprawdzone i naturalne surowce, takie jak drewno, skóra lub bawełna – szczególnie w miejscach, w których but bezpośrednio styka się ze stopą. Istotna jest także wkładka – powinna być tak wyprofilowana, by ułatwiać utrzymanie prawidłowej pozycji. Obuwie medyczne na drewnianej podeszwie ma także właściwości antybakteryjne, zwłaszcza gdy wkładka jest wykonana z olchy lub lipy.

W jakich zawodach sprawdzi się obuwie medyczne?

Obuwie medyczne, takie jak https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Obuwie-medyczne/2178493 nadaje się do każdej pracy, w której dużo się stoi, a nie jest konieczna wzmocniona ochrona czubków palców przed urazami. Z tego powodu wiele osób pracujących w gastronomii również decyduje się na zakup takich butów. Skórzany wierzch dodatkowo chroni stopę przed zachlapaniem. Buty medyczne są też popularne wśród osób zajmujących się opieką nad dziećmi lub seniorami. Zapewniają wygodę i pozwalają skupić się na pracy bez martwienia się o uwierające czy ciasne obuwie.

Obuwie medyczne posiada tez właściwości profilaktyczne. Szczególnie modele w ciemnych kolorach są więc przez niektóre osoby wykorzystywane jako obuwie do chodzenia na co dzień lub po domu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.