Wiadomości z Bytomia

Niska stawka ubezpieczeniowa

  • Dodano: 2018-11-27 13:45

Ubezpieczenie samochodu to rzecz prosta i szybka. Jednak ubezpieczenie pojazdu, który służy do przewozu ludzi, jest o wiele trudniejsze, a kierowcy taksówek niejednokrotnie natykają się na wiele przeszkód i problemów, związanych z wyborem odpowiedniego ubezpieczyciela. Ubezpieczenie taksówki jest kosztowne, gdyż kierowcy przy jej pomocy zarabiają na życie, w związku z tym jest to nie tylko środek transportu, ale i narzędzie pracy. Taksówka w większym stopniu niż auto prywatne narażona jest na uszkodzenia, zniszczenia czy możliwość wypadku. W związku z tym składka na jej ubezpieczenie jest znacznie wyższa. Średnio taksówkarz płaci za ubezpieczenie pojazdu 3 razy więcej niż za taki sam samochód, jeśli nie służył by on zarobkowi.

Jak zmniejszyć stawkę ubezpieczeniową?

Bez względu na to, że ubezpieczenie taksówki jest kosztowne i, z tym faktem nic zrobić nie można, istnieje możliwość maksymalnego obniżenia stawki ubezpieczeniowej. W jaki sposób tego dokonać? Z każdej, nawet najgorszej sytuacji można znaleźć pozytywne wyjście. Po pierwsze należy dokładnie rozeznać się wśród firm, oferujących ubezpieczenie taksówek. Ceny w zależności od firmy, warunków umowy i innych czynników mogą się różnić, dlatego warto porównać co najmniej kilka, aby wybrać odpowiednią opcję. O ubezpieczeniu taksówek więcej można przeczytać na stronie: https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/

Grupa ubezpieczeniowa

Każdy pojazd należy do konkretnej grupy ubezpieczeniowej. Zależy to od marki, roku produkcji, stanu zewnętrznego pojazdu i innych czynników, ważnych dla ubezpieczyciela, dzięki którym jest on w stanie określić wartość pojazdu i potencjalną cenę naprawy. Kierowca, planujący zaopatrzyć się w ubezpieczenie powinien wybrać model w odpowiedniej dla siebie grupie ubezpieczeniowej. Należy zwrócić szczególną uwagę na modele starsze, wcześniejszych roczników oraz takie, dla których części zamienne są bardziej dostępne. Z listą samochodów i kategorii ubezpieczenia można zapoznać się w internecie i zdecydować jeszcze przez zakupem pojazdu.

Bezpieczeństwo na drodze

Wbrew pozorom istnieje szereg zniżek, które ubezpieczyciele mogą zaoferować swoim klientom. Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na wysokość składki ubezpieczeniowej jest jakość i umiejętność bezpiecznego prowadzenia samochodu przez taksówkarza. Dokonane wykroczenia i zdobyte punkty grają ogromną rolę w ustalaniu wysokości składki, nawet, jeśli nie dotyczyły one sposoby prowadzenia. W związku z tym kierowcy, prowadzący bezpiecznie, mogą dostać dodatkowe zniżki na ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.