Wiadomości z Bytomia

Najbardziej klimatyczna dzielnica Warszawy

  • Dodano: 2020-06-02 16:15

Warszawa to piękne miasto z bogatą historią. Choć ma tak samo wielu przeciwników, jak i wielbicieli to z pewnością nie można jej odmówić tego, że dobrze się tu żyje. Nic więc dziwnego, że z roku na rok liczba mieszkańców ciągle wzrasta. Jeśli myślisz o zamieszkaniu w Warszawie lub już w niej mieszkasz i zastanawiasz się nad kupnem mieszkania na Gocławiu, Saskiej Kępie czy Grochowie to dobrze trafiłeś – podpowiemy, dlaczego to powinna być koniecznie Praga!

Chodź na Pragę

Niegdyś kojarzona z ciemną stroną stolicy, którą lepiej było omijać szerokim łukiem. Obecnie jest to jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic, pełna zabytków, atrakcji i historii, jednak już zupełnie innych, niż te z piosenek Staśka Wielanka. Praga, bo o niej oczywiście mowa, została założona w 1648 roku, a w 1794 została przyłączona do Warszawy. Wielokrotnie niszczona, nie dała za wygraną i bardzo szybko stała się dzielnicą kupiecką ze względu na funkcjonowanie tam wielu targowisk. Do dziś istnieje kultowy Bazar Różyckiego, który jest obecnie w fazie przebudowy i renowacji. Praga była również dzielnicą robotniczą – to tutaj za czasów komuny działała Fabryka Samochodów Osobowych. Pomimo zniszczenia w trakcie II wojny światowej większej części dzielnicy, do dziś udało zachować się wiele przedwojennych kamieniczek, podwórek oraz kapliczek.[1]

Obecnie dzielnica jest pełna małych lokali, które nawiązują do tradycji. Na Pradze nadal można zjeść kultowe flaki i pyzy, które niegdyś sprzedawane były na Bazarze Różyckiego. Jednak spokojnie, w dzisiejszych czasach wegetarianie oraz weganie również znajdą wiele oryginalnych knajpek dla siebie. Festiwal Otwarta Ząbkowska to wielkie wydarzenie organizowane każdego roku przez praskie środowiska artystyczne. Jednak sercem kulturalnym dzielnicy jest Centrum Praskie Koneser[2]. Odwiedzając Pragę, możemy również udać się do tutejszego Miejskiego Ogrodu Zoologicznego lub Parku Praskiego, aby nacieszyć się widokiem przyrody.

Podział Pragi

Praga dzieli się na siedem dzielnic:

  • Praga-Południe
  • Praga-Północ
  • Białołęka
  • Targówek
  • Rembertów
  • Wawer
  • Wesoła

Sercem dzielnicy bez wątpienią są Praga-Północ oraz Praga-Południe. Jeśli rozglądamy się za kupnem nieruchomości w Pradze-Południe, warto zwrócić uwagę na mieszkania na Gocławiu, który charakteryzuje się bardzo szybkim rozwojem pod względem inwestycji budowlanych. Praga-Północ to przede wszystkim: Pelcowizna, Nowa Praga, Stara Praga oraz Szmulowizna. Chociaż nazwy dzielnic brzmią nieco archaicznie, to podobnie jak w Pradze-Północ powstaje tu wiele nowoczesnych osiedli, które świetnie sprawdzą się jako miejsca do życia lub inwestycji. Warto również wspomnieć o świetnej komunikacji z resztą miasta, dużej ilości zieleni oraz dużej ilości potrzebnych sklepów i lokali usługowych.  

[1] https://warsawtour.pl/warszawska-praga/

[2] https://koneser.eu/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.