Wiadomości z Bytomia

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia OC i AC?

  • Dodano: 2021-08-20 10:45

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego nie powinien być przypadkowy. W grę wchodzi szereg czynników na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. O jakich mowa? Co brać pod lupę zanim podpiszemy umowę na ubezpieczenie OC oraz AC? Podpowiadamy. 

Ubezpieczenie AC - co trzeba sprawdzić 

Na początku należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. W praktyce mowa o (OWU AC). Najlepiej jest zapoznać się z kilkoma, aby mieć rozeznanie w temacie najbardziej korzystnych dla nas. Bardzo istotne jest także to, aby zweryfikować zakres ochrony ubezpieczeniowej. Chodzi o to, abyśmy mieli świadomość tego, przed czym będzie nas chroniła dana polisa. 

Ważna z punktu widzenia naszej korzyści jest suma danego ubezpieczenia, jak również to, jakie obowiązki względem nas ma dane towarzystwo, a jakie zdarzenia nie są wpisane w naszą ochronę. Spójrzmy także w rubrykę przedstawiającą udział własny. Trzeba zweryfikować to, czy jest on zastrzeżony, a jeśli tak, to o jakiej wysokości mowa. Ważny jest także poziom minimalnej wysokości szkody, poniżej której dana firma nie jest zobowiązana do poniesienia odpowiedzialności. Nie bez znaczenia pozostaje także to, jakie są zasady rozliczeń kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu, który ubezpieczyliśmy. 

Wybór ubezpieczenia OC

Wybierając polisę ubezpieczeniową OC mamy do czynienia z jej regulacją ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, niemniej warto jest dokładnie przeanalizować ofertę, jaką przedstawia nam dany ubezpieczyciel. O ile ochrona jest taka sama w każdym towarzystwie, o tyle jej cena się od siebie różni. Zwróćmy uwagę na to, że wiele firm ubezpieczeniowych proponuje nam dodatkowe ubezpieczenia, albo także zniżki na przykład w ramach AC. Wśród rozszerzeń znajdują się między innymi: Autocasco, Assistance, NNW, Ochrona szyb lub opon czy też Zielona Karta. 

Porównywarka AC i OC

Zanim podejmiemy decyzję o tym, z usług którego towarzystwa ubezpieczeniowego będziemy chcieli skorzystać, warto jest przeanalizować dokładnie ofertę każdego z nich. Całe szczęście nie jesteśmy zmuszeni do odwiedzin ich siedziby czy też przeszukiwania informacji zawartych na ich stronach internetowych. Aby zaoszczędzić mnóstwo czasu można skorzystać z usług, jakie oferują internetowe porównywarki OC i AC, a wśród nich np. KioskPolis. W krótkim czasie będziemy mieli możliwość sprawdzenia kilku ofert towarzystw w jednym czasie i zweryfikować tym samym, jaka z nich wpisze się w nasze potrzeby. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.