Wiadomości z Bytomia

Metody pobierania próbek gleby - gdzie szukać pomocy przy wyborze?

  • Dodano: 2020-05-27 14:30, aktualizacja: 2020-06-01 06:45

Pobieranie próbek gleby może poprawić jakość zbiorów oraz ułatwić wybór nawozu dopasowanego do konkretnego pola. To niezbędny punkt precyzyjnego rolnictwa, które dzięki swojej efektywności zyskuje na popularności. Metod pobierania próbek gleby jest naprawdę sporo, ale na szczęście we wszystkim mogą pomóc doświadczeni specjaliści. Gdzie można ich znaleźć?

 

Podstawowe metody pobierania próbek gleby

Zbiory nie mogą być obfite, jeśli gleba otrzymuje nawozy, które jej nie służą. Żeby tego uniknąć, konieczne jest wykonanie analizy struktury, zasolenia, wilgotności i zawartości substancji organicznych. Umożliwiają to różne metody pobierania próbek gleby. Należy do nich między innymi pobieranie za pomocą szpadla, laski spiralnej, laski żłobakowej, laski Egnera czy laski Edelmana. Osoby, które nie posiadają takich specjalistycznych narzędzi mogą mieć problem. Poza tym, przy całym procesie istotne jest także pobranie warstwy ornej i podornej, kiedy gleba nie jest zbyt sucha ani mokra, wybranie miejsca bez większego wzniesienia oraz zapakowanie próbki w zabezpieczające opakowanie. Jeśli coś zostanie wykonane niedokładnie, wyniki nie będą wiarygodne.

Metody pobierania próbek gleby – pomoc profesjonalistów

Wszystko, co zostało wymienione powyżej może nieźle przytłoczyć. Jeśli ktoś nie posiada specjalistycznych narzędzi lub boi się, że zrobi coś źle, to zawsze ma możliwość skorzystania z usług profesjonalistów. Więcej informacji na temat takiej pomocy można znaleźć na stronie https://rolnictwoprecyzyjne.eu/proby-glebowe/. Takie usługi obejmują zazwyczaj nie tylko pomoc w dobraniu metody pobierania próbek gleby, ale także w ich wykonaniu, a nawet analizie. Po całym procesie można liczyć na wsparcie w wyborze sposobu nawożenia. To duża oszczędność pieniędzy, czasu i wysiłku, ponieważ rolnictwo precyzyjne chroni przed kupowaniem tego, co może tylko zaszkodzić uprawie, a proponuje rozwiązania dopasowane do konkretnego pola. Zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy osób znających się na rzeczy, niż narzekać na słabe plony, a co za tym idzie – mniejszy zysk.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.