Wiadomości z Bytomia

Maty filtracyjne dla firm

  • Dodano: 2021-02-03 08:30, aktualizacja: 2021-02-03 08:44

Filtracja powietrza jest niezmiernie ważna i z każdym kolejnym rokiem dążymy do coraz większego ograniczania udziału szkodliwych cząstek w powietrzu. Branża filtracyjna znajduje co rusz to nowe rozwiązania pomagające dbać o czystość powietrza. Jednym z bardziej popularnych produktów są maty filtracyjne. Maty filtracyjne występują w wielu przedsiębiorstwach i mają istotny wpływ na oczyszczanie powietrza.jak wybrać maty filtracyjne oraz na co można liczyć w kwestii poprawy jakości powietrza?

Maty filtracyjne - czym są?

Filtracja powietrza jest istotna nie tylko ze względu na zdrowie ludzi, ale również dla funkcjonowania maszyn. W systemach filtracyjnych chronią elektronikę przed cząstkami zawartymi w powietrzu.Dokładny wybór maty filtracyjnej pozwala na odpowiednią ochronę przed awarią a co za tym idzie oszczędzeniu pieniędzy. Przeliczając niewielki koszt filtrów na pracę jaką wykonują wychodzi, że odpowiednie dbanie o ich wymianę może być najbardziej wartościową inwestycją w firmie. 

Mata filtracyjna nie jest zawsze taka sama, dzieli się ze względu na kilka istotnych parametrów, z których najistotniejszym jest rodzaj włókniny, z której wykonano matę. To właśnie rodzaj włókniny wpływa na cechy maty filtracyjnej.

Wybierając matę filtracyjną zwróć również uwagę na jej gramaturę. Różne systemy i pomieszczenia wymagają różnej dokładności filtracji, a gramatura ma bardzo duży znaczenie na dokładność filtracji. Dokładność filtracji określana jest przez klasę filtracji. 

Maty filtracyjne wykorzystywane są we wstępnej filtracji powietrza w wielu urządzeniach przemysłowych. Zapewne słyszałeś również o matach wykorzystywanych w lakierniach, doskonale zatrzymują drobinki kurzu i innych zanieczyszczeń oraz oczywiście lakieru, gdzie cząsteczki są rozbijane i zatrzymywane przez maty.

Nie należy nie doceniać mat filtracyjnych i wczesnego etapu filtracji powietrza. Im lepsza i dokładniejsza będzie mata, tym więcej cząstek stałych powstrzyma i powoduje mniejsze obciążenie pozostałych elementów systemu. 

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych mat filtracyjnych zachęcamy do kontaktu z firmą ITC Eco Sp. z o.o. Jest to jeden z liderów w branży filtrów przemysłowych, działający na naszym rynku od wielu lat. Firma w swojej ofercie posiada maty filtracyjne wykorzystywane jako wstępny stopień oczyszczania powietrza. Naturalnym środowiskiem dla mat są wentylacje i klimatyzacje, ale również wspomniane maszyny czy szafy sterownicze. 

Mat filtracyjne oferowane przez ITC Eco to produkty charakteryzujące się dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz dużą wydajnością. Maty filtracyjne posiadają długą żywotność oraz wysoką skuteczność działania, a za sprawą tego, że są płaskimi filtrami bardzo łatwo zamontować je w nawet najciaśniejszych miejscach. Maty dostępne są w rolkach albo na wymiar co czyni ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Podsumowując temat, filtracja powietrza nie jest oczywistym zagadnieniem dla wielu przedsiębiorców, w końcu nie trzeba znać się na wszystkim. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednie filtry chronią dobytek firmy oraz zdrowie ludzi, a w przypadku gazów wydostających się na zewnątrz dbają o środowisko. Zachęcamy do korzystania ze skutecznych filtrów i mat filtracyjnych w swoich firmach. 

https://itceco.pl/oferta/maty-filtracyjne/
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.