Wiadomości z Bytomia

Manekiny sklepowe i ich historia

  • Dodano: 2018-05-04 10:30

Manekiny sklepowe znajdziemy w niemalże każdym butiku. Doskonale Sprawdzają się jako statyczne bądź ruchome modele prezentujące najnowsze kolekcje. Poznaj historię manekinów sklepowych.

Manekiny kontra rzeczywistość
Manekiny słyną z szerokiego zastosowania zarówno w przemyśle, jak i w sztuce. Wykorzystywane są wszędzie tam, z czego jest niezwykle istotne. W zależności od modelu manekiny mogą w większym lub mniejszym stopniu przypominać prawdziwych ludzi. Pewnie każdy z nas doświadczył sytuacji, w której obracamy się przekonani, że za plecami stoi człowiek. Ta prosta figura mająca imitować człowieka zyskuje coraz większą popularność nie tylko w modzie. Manekiny mogą przybierać formy abstrakcyjne. Pozbawiony rysów twarzy, makijażu, zarysów klatki piersiowej czy malowane na sztuczne kolory są inspiracją dla współczesnych artystów. Oczywiście producenci oferują szeroki wybór również innych modeli. Na sklepowych witrynach możemy bowiem zobaczyć zarówno manekiny stojące, jak i w ruchu. Niektóre modele do złudzenia przypominają prawdziwego człowieka.

Wyjątkowe lata 70-te
Wraz z upływem lat wygląd manekinów ewoluował. W czasach prohibicji były to modele stylizowane na pijane. Wielki kryzys przyniósł nam manekiny dobrze odżywione. Początkowo manekiny nie były traktowane wyłącznie jako wieszaki, na których można zaprezentować ubrania, ale przede wszystkim jako ideał figury, do której warto dążyć. Przedmioty te wyróżnia niezwykły charakter oraz fakt, że zawsze traktowane były nie tylko jak wieszak na ubrania, ale również stały się fantazje na temat idealnej sylwetki. Lata 70. XX wieku spowodowały, że manekiny stały się dużo szczuplejsze a najczęściej, prezentowały spódniczki o długości mini. Jak więc widać manekiny sklepowe dostępne tutaj emulowały wraz z modą. Producenci dopasowywali je do aktualnych trendów, tak, aby zawsze mogły doskonale prezentować najnowsze kolekcje.

Manekiny sklepowe od lat 80-tych
Lata 80-te XX wieku to czas zajęć fitness i zdrowego stylu życia. Trend ten spowodował, że manekiny stały się bardziej muskularne. Producenci zaczęli oferować więc swoim klientom produktu o zdecydowanie szerszych udach oraz biodrach. Manekiny sklepowe muszą wyglądać przede wszystkim naturalnie. O ile wraz ze zmieniającymi się trendami modyfikacji ulega ich wygląd, o tyle i tak zawsze będą przedmiotem kontrowersyjnych rozmów. Wszystko to spowodowane jest ciągłym dążeniem do idealnych kształtów – doskonałym oczywiście w danym czasie. Moda związana z sylwetką uznawana jest za najsilniejszy trend decydujący o wyglądzie nowoczesnych społeczności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.