Wiadomości z Bytomia

Jedwabne produkty do sypialni

  • Dodano: 2022-10-28 13:45

Jedwab jest w pełni naturalnym włóknem, pozyskuje się go z kokonów jedwabnika, wyróżnia się dwa rodzaje jedwabiu – hodowlany czyli morwowy oraz jedwab dziki.

Jedwab morwowy pozyskiwany jest z kokonów jedwabnika, który żywi się liśćmi drzewa morwowego, taki rodzaj włókien jest dłuższy i trwalszy niż odmiana dzika. Jedwabne produkty uznawane są za bardzo ekskluzywne, tkanina, która jest z nich produkowana wyróżnia się delikatnością, jest w pełni bezpieczna w użytkowaniu, szczególnie polecana jest dla alergików. Z jedwabiu produkuje się wiele produktów do sypialni, są to przede wszystkim jedwabne poszewki na poduszki np. tutaj https://i-posciel.pl/jedwabna-poszewka-na-poduszke, pościel, prześcieradła, kołdry, poduszki oraz opaski do spania.

Poszewki jedwabne – dlaczego warto ich używać?

Poszewki na poduszki wykonane z jedwabiu mają coraz większe grono fanów, jest to produkt, który niesie ze sobą szereg cech, które korzystnie wpływają nie tylko na jakość naszego snu ale również dbają o naszą skórę oraz włosy.

Jedwab zadba o Twoje włosy

Regularne spanie na poszewce wykonanej z jedwabiu będzie miało korzystny wpływ na jakość Twoich włosów. Włosy w kontakcie z jedwabną tkaniną się nie puszą oraz nie plączą, ponad to stają się mniej łamliwe oraz jedwab zapobiega rozdwajaniu końcówek, dzięki temu włosy stają się gładkie i bardziej wytrzymałe.

Korzystny wpływ na jakość skóry

Gładka i delikatna powierzchnia jedwabnej tkaniny ma pozytywny wpływ na naszą skórę, powierzchnia jedwabiu jest niezwykle delikatna i lekko śliska, przez co nasza skóra bez oporu przesuwa się po poszewce co daje w efekcie mniej zagnieceń na skórze.

Szczególnie polecany dla alergików

Jedwab jest antystatyczny, na jego powierzchni nie kumulują roztocza kurzu domowego oraz inne alergeny, jest to dobra wiadomość dla osób posiadających alergię, dzięki temu sen staje się nie tylko bardzo komfortowy ale również bezpieczny.

Doskonale przepuszcza powietrze i wykazuje właściwości termoregulacyjne

Pościel jedwabna doskonale przepuszcza powietrze podczas snu oraz reguluje poziom ciepła. Sen pod jedwabiem jest bardzo komfortowy, tkanina odprowadza wilgoć oraz pozwala skórze oddychać co zapobiega nadmiernemu poceniu się ciała oraz chroni nas przed przegrzaniem ciała. Temperatura jest regulowana przez cały rok, w lecie nie odczujesz nadmiaru ciepła, a w zimie ciepło zostanie zatrzymane przy skórze.

Jedwabne produkty – nie tylko poszewki

Jedwab to nie tylko poszewki, z jedwabiu produkuje się bardzo wiele produktów, które mają wpływ na jakość naszego wypoczynku. Jeśli chcesz zadbać nie tylko o swój komfort albo zdrowie warto wybrać produkty wykonane z tego materiału, do sypialni po za poszewkami warto wybrać również jedwabne kołdry i poduszki, pościel oraz opaski na oczy wykonane z jedwabnej tkaniny.

Jak dbać o jedwab

Na sam koniec kilka informacji o tym jak dbać o jedwab tak aby pozostał w świetnym stanie przez długi okres użytkowania.

  • Jedwab najlepiej prać ręcznie, jeśli zajdzie konieczność możesz go wyprać w pralce, pierz na bardzo niskiej temperaturze max 30°C oraz nie używaj „normalnych” detergentów, wybierz delikatne detergenty dedykowane do prania jedwabiu.
  • Pranie ręczne podobnie do prania w pralce w letniej temperaturze z dodatkiem delikatnego środka piorącego. Nie mocz jedwabiu zbyt długo, w misce delikatnie go przewracaj, absolutnie nie trzyj a ni nie wykręcaj.
  • Do płukania jedwabiu użyj wody o podobnej temperaturze, w której był prany.
  • Suszenie – po wyjęciu z miski poszewki rozłóż ją na ręczniku i zawiń, delikatnie przyciskaj tak aby pozbyć się nadmiaru wody. Jedwab najlepiej suszyć na płasko, na ręczniku, unikaj suszenia w suszarkach automatycznych, nad kaloryferem oraz nie wystawiaj go na działanie promieni światła słonecznego.
  • Jeśli powstały zagniecenia na tkaninie wyprasuj poszewkę żelazkiem na bardzo niskiej temperaturze, najlepiej robić to na lewej stronie i w momencie gdy tkanina jest jeszcze lekko wilgotna.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.