Wiadomości z Bytomia

Jakie oszczędności przynosi ocieplanie stropodachu?

  • Dodano: 2020-02-07 14:00

Wiele osób zastanawia się, czy opłaca się inwestować w ocieplanie stropodachu. Jednorazowy wydatek może się wydawać znaczną inwestycją, ale warto pamiętać o oszczędnościach, jakie długo będą płynęły z termomodernizacji. Podpowiadamy, jak wybrać najkorzystniejszą metodę.

Po co ocieplać dach?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z konieczności ocieplania ścian budynku czy stosowania uszczelek w oknach. Dach jest jednak tym elementem, o którym często zapominamy. Takie zaniedbanie może przyczyniać się do dużych strat ciepła, a także nadmiernego nagrzewania się budynku latem. Zadbanie o dobre ocieplenie stropodachu jest więc ważne nie tylko zimą, ale i latem – przekłada się na wyższy komfort użytkowania budynku przez cały rok. Większość materiałów stosowanych w izolacji cechuje się także dobrą izolacją akustyczną – jest to nieoceniona zaleta, zwłaszcza w mieście.

Jak wykonuje się ocieplanie stropodachu?

Wybór metody zależy od konstrukcji dachu i tego, czy budynek jest już zamieszkany, czy nie. Podczas wznoszenia nowych budynków najczęściej kładzie się płyty materiału izolacyjnego – najczęściej styropianu lub wełny mineralnej. Jeżeli jednak modernizujemy użytkowany już budynek, to wybór tej metody wprowadziłby dużo zamieszania w życie użytkowników. Dlatego na popularności zyskuje ocieplanie stropodachów z wykorzystaniem granulatu. Najczęściej stosowane rodzaje granulatów to wełna mineralna i celuloza – obydwa bardzo dobrze izolują i są odporne na ogień. Różnice między nimi tkwią raczej w szczegółach, wełna jest bardziej odporna na gryzonie, natomiast celuloza jest najbardziej przyjaznym dla środowiska materiałem izolacyjnym. Pozyskuje się ją z papieru gazetowego, a jej wytworzenie wymaga niewielkiej ilości energii.

Więcej na temat ocieplania stropodachów można dowiedzieć się na stronie http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaka metoda sprawdzi się najlepiej w przypadku dachu, który zamierzamy ocieplić, warto zasięgnąć opinii specjalisty – zapewni to największe oszczędności i spokój na długie lata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.