Wiadomości z Bytomia

Jakie meble ogrodowe wybrać?

  • Dodano: 2023-03-23 12:15

Meble ogrodowe to kategoria, w której skład wchodzi wiele rodzajów mebli takich jak stoły, krzesła, fotele, kanapy, a nawet huśtawki ogrodowe. Wybór odpowiednich mebli wpływa w znacznym stopniu na przyjemność z wypoczynku w ogrodzie. Ważne jest także zwrócenie uwagę na stylistykę i materiał wykonania mebli. 

Najważniejsze aspekty w trakcie wyboru mebli ogrodowych

Urządzasz swój dom i właśnie musisz podjąć decyzję o wyborze odpowiednich mebli ogrodowych? Jeśli tak, to najlepiej weź pod uwagę następujące czynniki:

  • materiał wykonania - meble ogrodowe powinny być wodoodporne lub chociaż plamoodporne, a dodatkowo muszą być wykonane z materiału wysokiej jakości (drewno, technorattan, polipropylen);
  • styl - a dokładniej dopasowanie stylu do domu i ogrodu, a także indywidualnych preferencji;
  • wielkość - ma to szczególne znaczenie w kontekście wielkości ogrodu;
  • cena - powinna być dopasowana do budżetu rodziny, przy czym dobrze pamiętać o tym, że nie zawsze najdroższe meble są najlepsze. 

Meble ogrodowe można wybrać w zestawie lub pojedynczo. Zwykle zestaw jest o tyle dobrą opcją, że nie trzeba obawiać się braku spójności między poszczególnymi elementami, jednak czasami cały komplet nie pasuje danej osobie lub rodzinie. Ważne jest także dopasowanie rodzaju mebli i materiału wykonania do stylu ogrodu. W praktyce w ogrodzie nowoczesnym najlepiej sprawdzą się meble z technorattanu, stali, aluminium, szkła. Z kolei w ogrodzie tradycyjnym dobrą opcją mogą być meble z drewna, materiałów naturalnych lub ekologicznych, a także rattanu. Obecnie bardzo modne są meble przyjazne dla środowiska, a także dopasowane do popularnych stylów takich jak japandi, skandynawski, glamour. Niektórzy chętnie robią meble samodzielnie z palet, jednak warto pamiętać o tym, że mogą nie być one wystarczająco trwałe. Właśnie dlatego najlepiej zdecydować się na meble wysokiej jakości, trwałe i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dobrze zadbać także o odpowiednią pielęgnację i konserwację mebli, aby przetrwały one długo i prezentowały się świetnie przez wiele lat, a nie tylko jeden lub dwa sezony. 

Jakie konkretne meble dobrze wybrać?

Wybierając meble ogrodowe, warto zwrócić uwagę na renomowane marki, które posiadają w swojej ofercie szeroki wybór produktów. Dobrym wyborem może być Vokato, a meble tej firmy można znaleźć na stronie: https://vokato.com/1363-meble-ogrodowe 

Większości właścicieli domów przyda się stół i krzesła ogrodowe, które można kupić na przykład tutaj: https://vokato.com/1417-stoly-i-krzesla-ogrodowe 

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi na fotele i sofy ogrodowe, które umożliwią swobodne i wygodne spędzanie czasu - samodzielnie, z rodziną lub ze znajomymi. Dla niektórych świetną opcją może być również zakup huśtawki ogrodowej lub hamaka, które na pewno spełnią oczekiwania wielu osób spędzających czas swobodnie, czytając książki w ogrodzie lub oglądając filmy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.