Wiadomości z Bytomia

Jakie korzyści odniesiesz przechodząc szkolenie z prawa pracy? Sprawdź!

  • Dodano: 2023-03-21 12:45, aktualizacja: 2023-03-28 14:27

Prawo pracy to bardzo obszerny dział prawny omawiający wszystkie niezbędne kwestie związane z zatrudnieniem pracownika przez pracodawcę. Szkolenie z prawa pracy to jeden z bardziej praktycznych sposobów, aby prowadzić firmę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Co dobrze wiedzieć o prawie pracy w Polsce?

Prawo pracy to dział, który omawia zagadnienia związane z nawiązywaniem, utrzymywaniem i rozwiązywaniem stosunków na linii pracodawca-pracownik. To także omówienie organizacji pracodawców, pracowników, zbiorowych stosunków pracy, układów, sporów czy partycypacji pracowniczej. Kodeks pracy, czyli ustawa  z dnia 26 czerwca 1974 roku to akt normatywny, który reguluje te wszystkie najważniejsze zagadnienia, prawa i obowiązki wynikające ze stosunku pracy. Z tym że dotyczy on wyłącznie osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, z tytułu powołania, mianowania, wyboru i na podstawie spółdzielczej umowy o pracę. W kodeksie znajduje się 15 działów, które są głównym źródłem prawa pracy i dotyczą pracodawców, osoby fizyczne, które zatrudniają inne osoby, a także pracowników.

Kto powinien odbyć szkolenia z prawa pracy?

Szkolenia prawo pracy skierowane są przede wszystkim do osób, które pracują w działach HR, kadr i płac w instytucjach publicznych i przedsiębiorstwach (dyrektorów HR, HR managerów i Business Partnerów, specjalistów ds. personalnych czy specjalistów ds. kadr i płac), a także do wszystkich właścicieli firm, członków zarządu i kadry zarządzającej, a także wszystkich pracowników na stanowiskach zarządzających zespołem, team liderów czy brygadzistów.

Dlaczego szkolenia z prawa pracy są niezbędne?

Przedsiębiorcy ze względu na dużą częstotliwość zmian w prawie pracy, znaczenie tych zmian oraz wysokość sankcji za nieprzestrzeganie i niedostosowanie  obowiązujących zasad, stoją przed ogromnym wyzwaniem. Bycie na bieżąco ze wszystkimi modyfikacjami i nowelizacjami ustawy jest możliwe poprzez śledzenie specjalistycznej prasy czy zmian w ustawodawstwie. Jest jednak znacznie prostszy sposób, a mianowicie wzięcie udziału w szkoleniach przygotowywanych przez profesjonalistów z branży. Szkolenia-samper.pl to wszystkie najważniejsze, a przede wszystkim aktualne informacje, praktyka i dyskusje z innymi ludźmi pracującymi na podobnych stanowiskach, zebrane w jednym miejscu. Jeżeli zależy Ci na rzetelności, chcesz poszerzyć swoje kompetencje, to szkolenie jest dla Ciebie. Kieruj swoim życiem zawodowym i zadbaj o odpowiednią ścieżkę kariery swoich pracowników.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.