Wiadomości z Bytomia

Jakie kołdry do spania kupić w Bytomiu?

  • Dodano: 2021-06-15 08:45, aktualizacja: 2021-06-18 11:37

Za oknami temperatura z dnia na dzień rośnie, a co za tym idzie wielu osobom coraz trudniej zasnąć w nocy. Duszne i gorące powietrze nie ułatwiają Ci zapadania w dający odpoczynek sen. Kiedy już uda się zasnąć kręcisz się bez przerwy ze względu na panującą wokół temperaturę. Jeszcze gorzej jest, jeśli kołdra, którą się okrywasz jest za gruba i dodatkowo pogarsza jakość snu. Dlatego zamiast męczyć się przez kolejne letnie noce, lepiej wybierz się na zakupy i kup kołdrę spełniającą standardy letniego okrycia. Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę.

Wypełnienie

Kupując letnią kołdrę warto zwrócić baczną uwagę na wypełnienie, które się w niej znajduje. Jak się zaraz przekonasz standardowe myślenie o wypełniającym kołdrę materiale nie zawsze się sprawdza.

  • Puch i pierze – to wypełnienie kojarzy się z grubymi i ciepłymi pierzynami, które idealnie sprawdzają się zimową porą. Jak się jednak okazuje to także doskonałe wypełnienie letnich kołder. Naturalny puch oraz pióra chronią przed chłodem ale równocześnie są bardzo przewiewne. Dzięki temu podczas snu powietrze swobodnie przechodzi przez kołdrę. Śpiący nie przegrzewa się i nie poci.
  • Wełna – to kolejne typowo zimowe wypełnienie kołder. Jej główne zalety to utrzymywanie ciepła i dobre odprowadzanie wilgoci. Z pewnością doceniasz te cechy w ciepłych, zimowych swetrach. Jednak bardzo rzadko można mówi się o tym, że wełna jest również bardzo przewiewna. Poza tym skutecznie „pracuje” podczas zmiany temperatury. W ciepłe dni włókna wełny rozchodzą się a przestrzeń między nimi poprawia cyrkulację powietrza. Sen pod taką kołdrą staje się bardzo przyjemny i daje wypoczynek po całym dniu pracy.
  • Wypełnienie syntetyczne – pod tą nazwą najczęściej kryje się włókno silikonowe. Jest lekkie, nie grzeje a do tego jest przewiewne. Doskonale nadaje się na kołdry letnie. Jego niewątpliwą zaletą jest hipoalergiczność, czego nie można powiedzieć o wypełnieniach wełnianym i puchowym.

Tkanina

Wszystkie kołdry do spania są uszyte z tkaniny, w której znajduje się wypełnienie. Szukając doskonałej kołdry na lato musisz zwrócić uwagę na to, jakiej tkaniny użyto do uszycie kołdry. Najlepiej jeśli będzie to materiał z naturalnej bawełny, która jest przewiewna, doskonale odprowadza wilgoć a do tego nie wywołuje alergii i podrażnień skóry.

O czym należy pamiętać kupując dobrą kołdrę na lato?

Decydując się na zakup letniej kołdry musisz pamiętać o tym, że tkanina i wypełnienie nie zapewnią Ci komfortowego snu. Aby tak się stało kołdra musi być odpowiedniej grubości. Letnie okrycie powinno być cienkie i lekkie. Dzięki temu ciało nie przegrzewa się a sen daje odpoczynek.

Letnia sypialnia

Lato to czas, kiedy trudno jest zasnąć i przespać całą noc bez problemu. Duszne, gorące powietrze znacznie to utrudnia. Nie mówiąc już o tym, że w naszej szerokości geograficznej letnie noce nie należą do specjalnie długich i ciemnych. Nawet po zachodzie słońca wokół panuje półmrok a nie zupełna ciemność. Podobnie jest przed wschodem słońca. Dlatego osoby, którym najlepiej śpi się w zupełnym mroku powinny zadbać o odpowiednie zaciemnienie pokoju za pomocą zasłon lub rolet. Warto także pamiętać o tym, żeby nabyć odpowiedni materac do spania. Producent materacy Hilding Anders szczególnie poleca modele posiadające pokrowce odprowadzające wilgoć i zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki nim nie będziesz odczuwał gorąca płynącego z dolnej części posłania.

Lato w naszej szerokości geograficznej charakteryzuje się zmienną temperaturą i wilgotnością powietrza, co często odbija się negatywnie na jakości snu. Ciepłe okrycia zimowe nie sprawdzają się zupełnie dlatego warto postawić na letnie kołdry, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Takie kołdry gwarantują doskonały sen przynoszący odpoczynek dla utrudzonego całodniową aktywnością organizmu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.