Wiadomości z Bytomia

Jakie elementy powinna zawierać polisa turystyczna?

  • Dodano: 2022-07-08 05:45, aktualizacja: 2022-07-15 11:51

Czy planujesz wyjazd na wakacje w polskie góry lub nad morze? A może chcesz wybrać się za granicę? Przed wyjazdem wakacyjnym warto przejrzeć ubezpieczenia turystyczne. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając polisę turystyczną? Podpowiadamy poniżej.

Czym jest polisa turystyczna?

Ubezpieczenie turystyczne chroni na czas podróży w kraju i za granicą. Pozwala na pokrycie kosztów związanych z leczeń z powodu następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli zależy Ci, aby dawała maksymalnie jak największą ochronę, możesz rozbudować ją o dodatkowe elementy. W przypadku wyjazdu za granicę warto wykupić dodatkowo ubezpieczenie z jeszcze jednego powodu. Nie w każdym kraju karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) jest honorowana. Nie zapewnia m.in.:

  • Kosztów transportu do kraju
  • Leczenia w prywatnych placówkach
  • Kosztów leczenia współfinansowanego przez pacjenta
  • Nie refunduje także kosztów ratownictwa.

O czym warto pamiętać, decydując się na polisę turystyczną?

Wybierając ubezpieczenie, zwróć uwagę na to, jakie zawiera elementy. Do najważniejszych należą:

  1. Ubezpieczenie kosztów leczenia m.in. pokrycie kosztów wizyt lekarskich, transport medyczny w miejscu wypadku oraz leczenie ambulatoryjne
  2. Ubezpieczenie Assistance to pomoc w podróży w nagłych przypadkach, która polega na pomocy w organizowaniu oraz pokrywaniu kosztów transportu, transportu zwłok, pokrycia kosztów w przypadku kontynuacji leczenia, a także pomoc informacyjno-medyczną
  3. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków tzw. NNW zapewnia wypłatę świadczenia za trwały uszczerbek na zdrowiu.

Dodatkowo ubezpieczenie może zawierać:

Ubezpieczenie bagażu

Zawiera odszkodowanie za uszkodzony bagaż. Polisa dodatkowo może obejmować ubezpieczenie sprzętu elektronicznego np. laptopa.

Ubezpieczenie z powodu rezygnacji uczestnictwa lub skróceniu pobytu

Jeśli zrezygnujesz z pobytu w hotelu przed czasem z powodu ważnych okoliczności, otrzymasz zwrot kosztów. Do powodów, dla których pobyt może być przerwany, należą: śmierć członka rodziny, nieszczęśliwy wypadek, choroba bliskiej Ci osoby, a także pożar domu lub nieszczęśliwy wypadek.

Ubezpieczenie na wypadek zaostrzenia lub powikłań z powodu choroby

To polisa, która jest rozszerzeniem do ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia. Powinny zdecydować się na nią osoby, które mają zdiagnozowaną chorobę lub cierpią z powodu choroby przewlekłej np. nadciśnienie, choroby serca, choroby układu krążenia, astmę, stwardnienie rozsiane, cukrzycę albo epilepsję.

Przed wyborem ubezpieczenia turystycznego, zapoznaj się z jego regulaminem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.