Wiadomości z Bytomia

Jaki bank oferuje najtańszy kredyt samochodowy?

  • Dodano: 2022-06-27 13:15, aktualizacja: 2022-06-30 07:12

Kredyty samochodowe cieszą się popularnością, ale nie wszystkim udaje się skorzystać z atrakcyjnej oferty banku. Warto więc porównać dostępne propozycje, aby wiedzieć, gdzie i na jakich warunkach można uzyskać finansowanie. Sprawdź, jak szybko i wygodnie dotrzeć do najlepszego kredytu na samochód.

Kredyty pozwalające sfinansować zakup auta dostępne są w niemal każdym banku. Jednak nie wszystkie produkty mają identyczne parametry – różnią się kosztami, kwotami, okresem finansowania czy innymi wymaganiami stawianymi kredytobiorcy. Aby skorzystać z atrakcyjnej oferty, w pierwszej kolejności należy określić swoje oczekiwania. Następnie warto porównać kilka propozycji, aby wybrać tę wpisującą się w potrzeby.

Tani kredyt samochodowy – czy to się opłaca?

Zainteresowanie tanimi ofertami jest ogromne, o czym świadczy liczba zapytań o kredyt na samochód finanse.rankomat.pl. Czy ubieganie się o takie finansowanie jest opłacalne? Oczywiście, ponieważ pozwala sporo zaoszczędzić – co najmniej kilka tysięcy złotych w całym okresie spłaty.

Jeżeli więc zależy ci na poczynieniu znacznych oszczędności, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Musisz sprawdzić, który bank proponuje nie tylko atrakcyjne oprocentowanie, ale również prowizję czy inne koszty pozaodsetkowe.

Gdzie zaciągnąć tani kredyt na samochód?

Nie da się odpowiedzieć na pytanie o to, który bank oferuje tani kredyt samochodowy. Warunki dość szybko się zmieniają, dlatego trzeba na bieżąco sprawdzać aktualność ofert.

Aby dowiedzieć się, gdzie otrzymasz finansowanie na atrakcyjnych warunkach, możesz skorzystać z kalkulatora udostępnianego na stronie https://finanse.rankomat.pl/. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby otrzymać informację zwrotną – całkowitą kwotę do spłaty, wysokość miesięcznej raty, RRSO. Chodzi wyłącznie o podanie podstawowych danych, tj. wnioskowanej kwoty, rocznika i marki auta, wysokości dochodów, wysokości miesięcznych wydatków, kwoty innych zobowiązań kredytowych itp.

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 61 000 zł, aby zakupić Citroena C3 z 2018 roku. Wybierasz okres finansowania wynoszący 48 miesięcy. Jak wynika z kalkulatora, najlepsze oferty mają aktualnie takie banki jak:

  • BNP Paribas – całkowita kwota do spłaty: 73 201,92 zł (RRSO 9,64%);

  • inbank – całkowita kwota do spłaty: 75 000,96 zł (RRSO 11,05%);

  • mBank – całkowita kwota do spłaty: 75 008,16 zł (RRSO 11,05%);

  • Toyota Bank – całkowita kwota do spłaty: 75 813,60 zł (RRSO 11,68%);

  • Santander Consumer Bank – całkowita kwota do spłaty: 81 774,72 zł (RRSO 16,30%).

Jak wynika z powyższego, różnica między najdroższym a najtańszym kredytem wynosi ponad 8 500 zł w całym okresie finansowania!

Pamiętaj! Koszty finansowania zależą również od tego, jaki rodzaj kredytu wybierzesz. Nieco inaczej przedstawiają się koszty związane ze standardowym kredytem, a inaczej – z balonowym czy w opcji 50/50. Warto więc dokładnie przeanalizować dostępne możliwości, aby zdecydować się na rozwiązanie najbardziej wpisujące się w potrzeby i oczekiwania.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.