Wiadomości z Bytomia

Jaką smycz dla psa wybrać?

  • Dodano: 2023-08-29 10:00

Smycz to nieodłączny element każdego spaceru z pupilem. Nawet najbardziej zdyscyplinowany pies, niesiony instynktami może narazić się na niebezpieczeństwo. Ponadto smycz dla psa jest konieczna w komunikacji miejskiej, w poczekalni u weterynarza czy podczas spaceru przy ruchliwych ulicach. Jaka smycz będzie odpowiednia dla dużego psa, a jaka dla mniejszych? Czym kierować się przy wyborze, aby zmaksymalizować komfort Twojego pupila? Podpowiadamy! 

Smycz dla psa - jaki rodzaj będzie najlepszy? 

Najlepsza smycz dla psa to taka, która jest dostosowana do potrzeb Twojego pupila, ale także Twoich preferencji. Szeroki wybór smyczy może przytłoczyć, jak więc podjąć decyzję? Dużą popularnością cieszy się smycz automatyczna. Niebywałym atutem produktu jest zapewnienie kontroli nad czworonożnym przyjacielem, przy jednoczesnej swobodzie czworonoga. Taśma smyczy wysuwa się swobodnie wraz z ruchem psa. Smycz automatyczna jest wyposażona w system hamowania, dzięki czemu pupil nie wymknie się spod kontroli. Alternatywą dla tradycyjnych smyczy spacerowych jest smycz przepinana. Produkt pozwala regulować długość smyczy, w zależności od potrzeb. Tego rodzaju smycz doskonale sprawdzi się podczas długich spacerów, gdy ważna jest swoboda i wygoda Twojego psa. 

Smycz treningowa to produkt to zadań specjalnych. Smycz wykonana z taśmy bądź sznura osiąga zawrotne długości, aż do 15 metrów. Jeśli przeprowadzasz proces nauki chodzenia na luźnej smyczy wybierz smycz treningowa, która nie ograniczy ruchów pupila. Rodzaj smyczy, który posłuży miłośnikom uprawiania sportu ze swoich czworonożnym przyjacielem są modele z amortyzatorem. Wpływają na wygodę użytkowania, a także na bezpieczeństwo obu stron - pupila i właściciela. Po najlepsze smycze treningowe odsyłamy na stronę: https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/smycze-dla-psa/treningowe/

Jaka smycz będzie odpowiednia dla dużego psa, a jaka dla małego? 

Aby wybrać odpowiednią smycz oraz obrożę, należy wziąć pod uwagę wielkość oraz wagę zwierzaka. Losowy wybór może okazać się niewłaściwy, a pies będzie czuł się niekomfortowo. Jaka smycz będzie idealna dla dużego psa? To zależy. Jeżeli chcesz nauczyć swojego przyjaciela spacerowania przy nodze, zalecamy wybrać modele krótsze, do 5 metrów. Z kolei jeżeli głównym założeniem jest swobodne eksplorowanie okolicy, zdecydowanie lepiej sprawdzą się smycze automatyczne. Podobnie wybór wygląda w przypadku mniejszych psów. Naturalnie długość smyczy będzie krótsza, ze względu na mniejsze gabaryty psa. Dla szczeniaków sprawdzą się smycze tradycyjne, zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Jeśli natomiast czworonożny przyjaciel potrzebuje więcej przestrzeni, dobrym wyborem będą długie smycze treningowe. 

Czym dodatkowo kierować się przy wyborze smyczy? 

Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela chce wybrać smycz idealną. Czym dodatkowo kierować się przy wyborze produktu? Przede wszystkim należy postawić nacisk na jakość produktu. Smycze z wytrzymałych materiałów posłużą na długie lata. Spacer to ważny element dnia, dlatego warto postawić na lekką i cienką smycz, aby zmaksymalizować wygodę psów. W przypadku nocnych spacerów dobrym wyborem będą produkty wyposażone w odblaski, dzięki czemu pupil nie zniknie z zasięgu naszego wzroku. Właściwie dobrana smycz to inwestycja, a nie jednorazowy wydatek. Po wysokiej jakości modele smyczy odsyłamy na: https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/smycze-dla-psa/

Komfort i bezpieczeństwo psa jest najważniejsze. Wysokiej jakości produkty nie tylko wpływają na swobodę czworonoga, ale również jego właściciela. Dobór smyczy należy dostosować do bieżących potrzeb. Niekiedy dobrą praktyką jest posiadanie kilku rodzajów smyczy, w zależności od sytuacji. 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.