Wiadomości z Bytomia

Jak wybrać ciepłe kapcie na zimę?

  • Dodano: 2020-01-22 12:30

Wybór kapci wydaje się prosty – w końcu jest to obuwie, którego używamy wyłącznie w domu, więc często nie przywiązujemy zbytniej uwagi do wykonania, podeszwy czy kroju. Tymczasem wygodne – i odpowiednio ciepłe – pantofle są ważne nie tylko dla komfortu domowego wypoczynku, ale nawet dla zdrowia.

Jak powinny być wykonane ciepłe kapcie?

Podobnie jak w przypadku każdego typu obuwia, najważniejsza jest podeszwa. Powinna być w miarę odporna na ścieranie, choć może być mniej wytrzymała, niż w butach ulicznych. Bardziej istotna jest natomiast amortyzacja, zwłaszcza, jeżeli mamy w domu twarde podłogi – z płytek lub kamienia. Twarda podłoga może powodować dyskomfort przy chodzeniu – zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych do butów z dobrą amortyzacją – dlatego warto zadbać o to, by ciepłe kapcie miały odpowiednio sprężystą podeszwę, zwłaszcza przy pięcie. Dobrze też, by zapewniała właściwą przyczepność – podłoga często jest o wiele bardziej śliska, niż powierzchnie, po których chodzimy poza domem.

Nie mniej ważny jest materiał, z którego wykonane jest wnętrze i wierzch buta. Najlepiej sprawdzają się naturalne materiały, takie jak wełna, bawełna czy filc, a także skóra – zapewniają one odpowiedni przepływ powietrza, co pomaga w zapobieganiu odparzeniom czy rozmnażaniu się bakterii i grzybów. Dlatego lepiej unikać pantofli wykonanych z syntetycznych surowców – nie warto oszczędzać na zdrowiu stóp. Warto także zwrócić uwagę na krój – wyższe kapcie zapewniają więcej ciepła, ale powinny być na tyle luźne, by łatwo można je było założyć i zdjąć.

Gdzie kupić dobrej jakości ciepłe kapcie?

Najlepiej przejrzeć ofertę sklepów specjalizujących się w sprzedaży obuwia zdrowotnego – nie jest ono przeznaczone wyłącznie dla osób cierpiących na choroby układu ruchu, lecz także dla osób pragnących im zapobiec. Sklepy takie działają nie tylko stacjonarnie, ale także w Internecie – jeden z nich znajdziecie pod adresem https://pantofelek-sklep.pl/pl/bambosze. Często w takich sklepach można kupić nie tylko obuwie na co dzień, ale także ciepłe kapcie oraz klapki na basen czy do chodzenia po domu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.