Wiadomości z Bytomia

Jak wybrać ciepłe kapcie na zimę?

  • Dodano: 2020-01-22 12:30

Wybór kapci wydaje się prosty – w końcu jest to obuwie, którego używamy wyłącznie w domu, więc często nie przywiązujemy zbytniej uwagi do wykonania, podeszwy czy kroju. Tymczasem wygodne – i odpowiednio ciepłe – pantofle są ważne nie tylko dla komfortu domowego wypoczynku, ale nawet dla zdrowia.

Jak powinny być wykonane ciepłe kapcie?

Podobnie jak w przypadku każdego typu obuwia, najważniejsza jest podeszwa. Powinna być w miarę odporna na ścieranie, choć może być mniej wytrzymała, niż w butach ulicznych. Bardziej istotna jest natomiast amortyzacja, zwłaszcza, jeżeli mamy w domu twarde podłogi – z płytek lub kamienia. Twarda podłoga może powodować dyskomfort przy chodzeniu – zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych do butów z dobrą amortyzacją – dlatego warto zadbać o to, by ciepłe kapcie miały odpowiednio sprężystą podeszwę, zwłaszcza przy pięcie. Dobrze też, by zapewniała właściwą przyczepność – podłoga często jest o wiele bardziej śliska, niż powierzchnie, po których chodzimy poza domem.

Nie mniej ważny jest materiał, z którego wykonane jest wnętrze i wierzch buta. Najlepiej sprawdzają się naturalne materiały, takie jak wełna, bawełna czy filc, a także skóra – zapewniają one odpowiedni przepływ powietrza, co pomaga w zapobieganiu odparzeniom czy rozmnażaniu się bakterii i grzybów. Dlatego lepiej unikać pantofli wykonanych z syntetycznych surowców – nie warto oszczędzać na zdrowiu stóp. Warto także zwrócić uwagę na krój – wyższe kapcie zapewniają więcej ciepła, ale powinny być na tyle luźne, by łatwo można je było założyć i zdjąć.

Gdzie kupić dobrej jakości ciepłe kapcie?

Najlepiej przejrzeć ofertę sklepów specjalizujących się w sprzedaży obuwia zdrowotnego – nie jest ono przeznaczone wyłącznie dla osób cierpiących na choroby układu ruchu, lecz także dla osób pragnących im zapobiec. Sklepy takie działają nie tylko stacjonarnie, ale także w Internecie – jeden z nich znajdziecie pod adresem https://pantofelek-sklep.pl/pl/bambosze. Często w takich sklepach można kupić nie tylko obuwie na co dzień, ale także ciepłe kapcie oraz klapki na basen czy do chodzenia po domu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.