Wiadomości z Bytomia

Jak świętować urodziny najbliższych

  • Dodano: 2022-02-04 13:00

Urodziny to wielkie święto każdego człowieka. Z każdym rokiem jesteśmy starsi i mamy większe życiowe doświadczenie. Jedni z własnych urodzin cieszą się bardziej, a inni mniej. Z całą pewnością nikt nie celebruje urodzin tak bardzo jak dzieci, dla których urodziny to ten dzień w roku, kiedy to one są najważniejsze. Niezależnie od wieku i upodobań powinno się świętować urodziny tak, aby był to wyjątkowy i ważny dzień w roku. Warto pamiętać o urodzinach najbliższych i okazać im tego dnia jak bardzo są ważni. Jak to zrobić?

Jak najlepiej pokazać, że się pamięta

Może to truizm, ale prawda jest taka, że nie można podarować innym nic bardziej wartościowego niż poświęcony czas. W rzeczywistości, w której niezwykle łatwo sprawdzić w sieci wiele dat urodzin bliskich dla nas osób warto wyjść poza schemat i złożyć bliskim prawdziwe życzenia urodzinowe. Oczywiście forma nie ma znaczenia. Mogą to być życzenia wypisane na kartce, wypowiedziane wprost, albo przez telefon, czy też życzenia złożone on-line. Warto postarać się i nie ograniczać do krótkiego wpisu na portalach społecznościowych.

Osobie, której składamy życzenia z pewnością zrobi się miło, kiedy usłyszy coś więcej niż słyszane tak często życzenia zdrowia i szczęścia. Warto wykazać się inicjatywą – pomocna w tym celu może być strona z życzeniami: https://zyczenia.eu na której można znaleźć wyjątkowe życzenia odpowiednie dla każdego i na każdą okazję.

Sami również poczulibyśmy się zadbani widząc, że ktoś włożył trud i przygotował życzenia urodzinowe specjalnie dla nas. To właśnie czas włożony w przygotowanie prezentu czy złożenie wyjątkowych życzeń sprawia, że dary te wydają się płynąć prosto z serca. Niezależnie od tego czy mamy możliwość spędzić z kimś jego urodziny, warto postarać się, aby jubilat poczuł, że o nim pamiętamy i że jest dla nas ważny.

Każdy świętuje w swoim stylu

Warto podkreślić, że każdy dorosły człowiek świętuje własne urodziny w swoim stylu. Sposobów na świętowanie jest prawdopodobnie tak wiele jak wiele jest osób na świecie:

  • niektórzy dobrze czują się na hucznej imprezie,

  • inni lubią kameralne spotkania w gronie najbliższych.

  • Są tacy, którzy w urodziny planują zrobić coś wyjątkowego,

  • oraz tacy, którzy chcą aby był to dzień jak najbardziej podobny do pozostałych dni w roku.

Niezależnie od tego jak ktoś życzy sobie świętować własne urodziny należy uszanować jego decyzję. Nie jest dobrym pomysłem organizowanie wielkiego przyjęcia niespodzianki dla osoby cichej i wycofanej. Podobnie, zabranie jubilata na wycieczkę we dwoje w odludne rejony nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osoby kochającej bale i przyjęcia. To, o czym jednak powinniśmy pamiętać ponad wszystko to właśnie pamięć. Nikt w dniu swoich urodzin nie powinien poczuć się zapomniany i mało ważny. Dlatego tak ważne są w tym dniu wyjątkowe życzenia urodzinowe, które powinny być przemyślane i płynąć prosto z serca.

Prezenty a świętowanie urodzin

Są osoby, którym łatwo kupić prezent i takie, w których gust bardzo ciężko trafić. Niestety nie ma na świecie prezentów uniwersalnych, choć niektóre są dość blisko tego miana. W zależności od zażyłości jaka nas łączy z osobą obchodzącą urodziny wybór prezentu może być łatwiejszy albo trudniejszy. Warto dawać przemyślane prezenty wskazujące na fakt, że wybór nie był przypadkowy. Koniec końców jubilat zwykle docenia sam gest i pamięć, bo to one się liczą tak naprawdę.

W pamięci zwykle pozostaje wspólnie spędzony czas, choć prezenty także po latach potrafią przywołać miłe wspomnienia. Kiedy pijemy herbatę z filiżanki, lub sięgamy po książkę z dedykacją z pewnością przypominają nam się miłe chwile spędzone z osobą od której otrzymaliśmy te prezenty. Warto pamiętać, aby do prezentu dołączyć życzenia urodzinowe, które także stanowią pamiątkę, do której chętnie się wraca.

Urodziny to ważny dzień w roku dla każdego. Niektórzy mimo wieku ciężą się nimi jak dzieci. Inni kontemplują upływający czas i popadają w melancholię. Jest to jednak taki dzień kiedy można postawić siebie na pierwszym miejscu. Składając życzenia urodzinowe najbliższym postarajmy się sprawić, żeby tego dnia poczuli się wyjątkowi, kochani i docenieni, tak jak sami chcielibyśmy się poczuć.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.