Wiadomości z Bytomia

Jak spędzić ciekawy weekend w Katowicach?

  • Dodano: 2023-03-23 08:30, aktualizacja: 2023-03-23 08:42

Śląsk i Katowice zwykle nie kojarzą się nikomu jako region turystyczny, który warto odwiedzić. Stereotypowo wydaje się, że jest to bardzo uprzemysłowiony teren bogaty jedynie w kopalnie węgla. Nic bardziej mylnego! Można tam znaleźć prawdziwe perełki architektury, piękne historyczne budynki, miejsca atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, a także świetne miejsca noclegowe!

Organizując jakikolwiek wyjazd weekendowy trzeba zawsze zaplanować cztery sprawy: dojazd, zakwaterowanie, posiłki oraz zagospodarowanie wolnego czasu. Wiele zależy od tego, czy w takim wypadzie będą uczestniczyli sami dorośli, czy może rodziny z dziećmi. W każdym przypadku trzeba dostosować plan do swoich oczekiwań i możliwości. Jakie miejsca na noclegi, wyżywienie oraz zwiedzanie warto wziąć pod uwagę w Katowicach?

Zakwaterowanie w Good Times House

Jeśli szukasz ciekawego miejsca noclegowego dla młodzieży i młodych dorosłych, koniecznie weź pod uwagę hostel Good Times House. Jest to obiekt zapewniający absolutnie wyjątkowe pokoje do wynajęcia w Katowicach i ma świetne opinie. Można tam spać w jednym ze stylizowanych tematycznie pokoi, np. Music Room, Pinball, Comix czy Flipper. Każdy z nich ma swój wyjątkowy klimat oraz odpowiednio dobrane wyposażenie nawiązujące do danego stylu. Jest to hostel, więc noclegi tam mają bardzo atrakcyjne ceny, a w dodatku obiekt ten znajduje się w samym centrum Katowic skąd blisko jest zarówno do stacji PKP, jak i wielu restauracji, kawiarni, pubów i atrakcji turystycznych.

Gdzie można zjeść w centrum Katowic?

Bardzo ważną kwestią na wyjeździe weekendowym jest znalezienie polecanych miejsc, gdzie można zjeść coś smacznego. Co prawda, jeśli wybierzecie zakwaterowanie w Good Times House, można tam ugotować coś samodzielnie we wspólnej kuchni, jednak podczas niezbyt długiego wypoczynku warto oszczędzać czas i skorzystać z lokalnej gastronomii. Na śniadanie warto zajrzeć np. do pobliskich Kofeina Mini lub Synergia.dobremiejsce. Obiad najbliżej można zjeść w Patio oraz Specjały jak u mamy. W okolicy nie brakuje też sieciówek takich jak McDonald, a w pobliskiej galerii Katowickiej jest dostępny cały food court. 

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Rozpoczynając zwiedzanie Katowic warto zobaczyć nowo zaprojektowany rynek ze sztuczną rzeką i miejskimi leżakami. Okalają go budynki, które stanowią mieszankę stylów architektonicznych, z czego najstarsze to Teatr Śląski oraz dawna siedziba Muzeum Śląskiego. Kilka minut spacerem na północ od rynku można zobaczyć znany w całej Polsce katowicki Spodek. Dla osób zainteresowanych historią regionu polecamy spacer po dzielnicy Nikiszowiec oraz odwiedzenie Muzeum Śląskiego zlokalizowanego na terenie dawnej kopalni Węgla Kamiennego "Katowice". Jest tam również wieża widokowa umiejscowiona na szczycie szybu "Warszawa II", skąd rozciąga się piękna panorama Katowic. Jeśli macie ochotę na spacer wśród zieleni, możecie odwiedzić Dolinę Trzech Stawów w dzielnicy Muchowiec, gdzie latem można skorzystać z miejskiej plaży z kąpieliskiem. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.